W Siemianowicach Śląskich powstanie galeria handlowa. Otwarcie zaplanowano na 2019

W centrum Siemianowic Śląskich, na terenie znajdującym się przed głównym urzędem pocztowym przy ul. Śląskiej, rozpoczęła się budowa nowej galerii handlowej.

Obiekt o łącznej powierzchni handlowej 2050 mkw. ma zostać oddany do użytku w III kwartale 2019 roku – poinformował Urząd Miejski w Siemianowicach Śląskich.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miejski, prace budowlane już się rozpoczęły. Jak podkreślają urzędnicy, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w tym mieście. Inwestorem jest spółka Ateneum Investment sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, która jest właścicielem terenu na którym powstanie nowa galeria.

Galeria Śląska: ponad 2 tys. mkw. w centrum miasta

Z założeń projektowych i dostępnych informacji wynika, że galeria będzie obiektem jednokondygnacyjnym, o łącznej powierzchni handlowej 2050 mkw. Wnętrza mają pomieścić kilka większych i średnich podmiotów handlowo-usługowych, wśród których już dziś swoją nową siedzibę zaplanowały: Rossmann, Pepco, KIK i Żabka.

galeria-slaska-siemianowice-slaskie
Projekt Galerii Śląskiej w Siemianowicach Śląskich

Właściciele zapewniają, że w projekcie nowej inwestycji uwzględniono ogólnodostępny parking dla klientów galerii od strony ul. Śląskiej oraz w tylnej części działki. Termin oddania obiektu do użytku mieszkańcom przewidywany jest na III kwartał 2019 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Paneltech z Chorzowa.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.