Orangetheory Fitness otworzył pierwszy klub w Polsce

Amerykańska sieć klubów fitness – Orangetheory Fitness – 16 grudnia otworzyła swój pierwszy klub w Polsce. Sieć oferująca autorską metodę indywidualnego treningu w grupie planuje ekspansję m.in. w centrach i galeriach handlowych. Powierzchnia nowego studia ma 322 mkw., z czego 165 mkw. zajmie sala do ćwiczeń dla 24 osób.

Pierwszy klub sieci otwarto w Warszawie na Mokotowie. Jak zapowiada w rozmowie z Retailnet Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający siecią w Polsce, w ciągu 8 lat spółka zamierza otworzyć minimum 30 klubów w największych miastach w Polsce.

Plany ekspansji Orangetheory Fitness

Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający Orangetheory Fitness
Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający Orangetheory Fitness

– Zaczęliśmy od Warszawy, gdzie będziemy mogli sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie rynku na ten koncept. Prawdopodobnie już w przyszłym roku wyjdziemy poza stolicę. W pierwszym etapie, w planach jest ekspansja w największych miastach w Polsce – Kraków, Trójmiasto, Poznań, Łódź, Katowice. Poszukujemy lokali o powierzchni od 300 do 500 mkw. w biurowcach i centrach handlowych. Nie wykluczamy także osiedli mieszkaniowych, ale muszą to być przestronne lokale, dające komfort i możliwość aranżacji szatni, recepcji. Ważna jest też wysokość lokali – minimum 3,5 m w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza i oczywiście bezpośredni dostęp do parkingu – mówi dla Retailnet Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający Orangetheory Fitness.

Orangetheory Fitness to koncept franczyzowy. W Polsce będzie rozwijany przez spółkę TUF Fitness Sp. z o.o.  Sp. K. która ma podpisany kontrakt na wyłączność z Ultimate Fitness Club – właścicielem formatu. Sieć będzie rozwijana w oparciu o środki własne. Koszt realizacji jednego studia ze specjalnym wyposażeniem i oświetleniem to ok. 2- 3 mln zł. Szacowany zwrot z inwestycji ma nastąpić w czwartym roku od uruchomienia klubu.

Spółka TUF Fitness aktualnie prowadzi szereg rozmów związanych z pozyskiwaniem nowych, atrakcyjnych lokalizacji.

– Rozmawiamy z wieloma deweloperami i rozważamy kilka znaczących nowych inwestycji. Prowadzimy negocjacje m.in. z przedstawicielami takich projektów jak ArtNorblin, Elektrownia Powiśle, Port Praski czy Centrum Koneser. Szukamy oryginalnych, modnych miejsc, które przyciągają ciekawych ludzi. Jako rzetelny, długoterminowy najemca, jak dotąd z ponad 1000 klubów na całym świecie żaden nie został zamknięty – mamy całkiem dobrą pozycję negocjacyjną – podkreśla Maciej Turowski.

O Orangetheory Fitness

Orangetheory Fitness to amerykańska sieć klubów fitness, posiadająca ponad 1 tys. lokalizacji na całym świece i niemal 1 mln członków. Oferuje jedyny w swoim rodzaju indywidualny trening
w grupie. Sekretem OTF są 5-strefowe treningi interwałowe, które wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm po-wysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu, która pozwala spalać więcej kalorii niż tradycyjne ćwiczenia – nawet do 36 h po treningu. Dzięki monitorowaniu serca, trening dopasowany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, tak aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki. Treningi prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, maszyny do wiosłowania, taśmy TRX czy mini hantle.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl