We Włocławku powstanie park handlowy z Castoramą

castorama-poznan

Omega Investments Sp. z o.o. realizuje budowę centrum handlowo-usługowego we Włocławku. Kompleks składający się z parku handlowego i Castoramy będzie miał w sumie od 20 do 30 tys. mkw.

Nowy obiekt handlowy powstanie na działce o powierzchni ponad 8,9 ha w rejonie ulic Kapitulnej i Długiej we Włocławku. To teren po dawnej jednostce wojskowej. W ramach budowanego kompleksu pojawi się park handlowy oraz sklep Castorama o powierzchni około 10 mkw.

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii DIY/home improvement w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Market budowlany we Włocławku zostanie otwarty w połowie 2019 roku.

Umowa z generalnym wykonawcą

Pracę nad inwestycją we Włocławku już się rozpoczęły. Umowę z generalnym wykonawcą (Mirbud S.A.) na realizację inwestycji spółka Omega Investments zawarła 13 listopada br. Przedmiotem umowy jest „wykonanie robót w generalnym wykonawstwie „pod klucz” wraz z pełnobranżowym projektem wykonawczym”. Wartość umowy to 47,6 mln zł netto. Projekt inwestycji przygotowało biuro Ortech z Włocławka.

28 marca br. firma inwestycyjno-deweloperska Rank Progress S.A. zawarła ze Spółką Remil Sp. z o.o. przedwstępną umowę zakupu udziałów w Spółce Omega Investments Sp. z o.o. Zgodnie z umową, Rank Progress zamierza nabyć 50 proc. udziałów w Spółce Omega Investments za kwotę 20 mln zł. Finalna decyzja ma zapaść nie później niż do 31 grudnia br.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn