We Włocławku powstanie park handlowy z Castoramą

castorama-poznan

Omega Investments Sp. z o.o. realizuje budowę centrum handlowo-usługowego we Włocławku. Kompleks składający się z parku handlowego i Castoramy będzie miał w sumie od 20 do 30 tys. mkw.

Nowy obiekt handlowy powstanie na działce o powierzchni ponad 8,9 ha w rejonie ulic Kapitulnej i Długiej we Włocławku. To teren po dawnej jednostce wojskowej. W ramach budowanego kompleksu pojawi się park handlowy oraz sklep Castorama o powierzchni około 10 mkw.

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii DIY/home improvement w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Market budowlany we Włocławku zostanie otwarty w połowie 2019 roku.

Umowa z generalnym wykonawcą

Pracę nad inwestycją we Włocławku już się rozpoczęły. Umowę z generalnym wykonawcą (Mirbud S.A.) na realizację inwestycji spółka Omega Investments zawarła 13 listopada br. Przedmiotem umowy jest „wykonanie robót w generalnym wykonawstwie „pod klucz” wraz z pełnobranżowym projektem wykonawczym”. Wartość umowy to 47,6 mln zł netto. Projekt inwestycji przygotowało biuro Ortech z Włocławka.

28 marca br. firma inwestycyjno-deweloperska Rank Progress S.A. zawarła ze Spółką Remil Sp. z o.o. przedwstępną umowę zakupu udziałów w Spółce Omega Investments Sp. z o.o. Zgodnie z umową, Rank Progress zamierza nabyć 50 proc. udziałów w Spółce Omega Investments za kwotę 20 mln zł. Finalna decyzja ma zapaść nie później niż do 31 grudnia br.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl