Wiosną ruszy budowa nowego projektu w Mławie

Stacja Mława

Grupa Scotia, która w październiku 2018 otworzyła nowe centrum handlowe Arena w Płońsku, planuje kolejną inwestycję. Tym razem w Mławie. Projekt o nazwie Stacja Mława będzie zintegrowanym z dworcami PKS i PKP centrum handlowym.

– Stacja Mława to wyjątkowy format w tym regionie. Połączy funkcje centrum handlowego o powierzchni ponad 10 tys. mkw. GLA wraz z zintegrowanymi dworcami PKS i PKP Mława Główna. Aktualnie rozpoczynamy proces komercjalizacji obiektu – mówi dla Retailnet Szymon Guzowski z Grupy Scotia Sp. z o.o.

Działka na której będzie zlokalizowany projekt znajduje się przy Al. Świętego Wojciecha, między os. Książąt Mazowieckich, a odcinkiem linii kolejowej E 6 w Mławie. Grupa Scotia nabyła grunt we wrześniu 2018 roku.

Stacja Mława
Stacja Mława

Stacja Mława będzie gotowa w I połowie 2020 roku

– Inwestycję planujemy rozpocząć wiosną 2019 roku i oddać do użytkowania w pierwszej połowie 2020 roku. Proces budowlany mamy zapewniony poprzez sprawdzonego generalnego wykonawcę z którym współpracujemy przy wszystkich naszych projektach, dlatego bez obaw możemy potwierdzić daty oddania do użytkowania – zapowiada  Szymon Guzowski.

Obiekt ma mieć łącznie ok. 15 tys. mkw. powierzchni, w którym znajdą się m.in. punkty handlowe znanych marek.

– Wśród najemców których mamy potwierdzonych w tej lokalizacji są w większości nasi najemcy z otwartego w październiku centrum handlowego Arena Płońsk. Oprócz najemców sieciowych typowych dla tego typu obiektu, projekt cieszy się też dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców co umożliwi nam stworzenie budynku o zróżnicowanych funkcjach, uzupełnionego strefą restauracyjną i fitness – podkreśla inwestor. Projekt powstaje we współpracy z miastem, które zainwestuje dodatkowo w infrastrukturę dworca.

Stacja Mława – nowy projekt Grupy Scotia

Grupa Scotia od wielu lat zajmuje się inwestycjami deweloperskimi. Na przestrzeni lat zrealizowała szereg projektów inwestycyjnych obejmujących ponad 100 tys. mkw. powierzchni handlowych, magazynowych oraz mieszkaniowych. Obecnie w skład Grupy Scotia wchodzą spółki deweloperskie, a także podmioty zajmujące się budowaniem, administracją i wynajmem gotowych obiektów handlowych i mieszkaniowych na terenie całego kraju. Scotia współpracuje z takimi sieciami, jak: Jysk, KiK, RTV Euro AGD, CCC, Pepco, Deichmann, Media Expert, Biedronka, Grene, Apteka Juventa, Natura etc. Firma inwestuje w miejscowościach do 200 tys. mieszkańców.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn