BREEAM-In-Use dla kolejnych obiektów Ceetrus Polska

Centrum Handlowe Auchan Hetmańska

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Centrum Handlowe Auchan Hetmańska w Białymstoku otrzymały prestiżowe certyfikaty branżowe BREEAM-In-Use z oceną bardzo dobrą w kategorii Asset Performance oraz Building Management.

Dokumenty potwierdzają, że w centrach handlowych stosowane są rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju zarówno w zakresie funkcjonowania budynku, jak i sposobu zarządzania nim.

– To dla nas niezwykle ważne, że kolejne dwa centra handlowe w naszym portfolio zostały wyróżnione certyfikatem branżowym BREEAM-In-Use z tak wysoką oceną. Oba certyfikowane obiekty w minionych latach były rozbudowane i zmodernizowane tak, aby stały się nowoczesnymi budynkami, funkcjonującymi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zarządzając tymi budynkami, troszczymy się o to, żeby spełniały wymogi związane z ochroną otaczającego je środowiska i były przyjazne dla odwiedzających je klientów – mówi Małgorzata Rajkow-Krzywicka, dyrektor operacyjna Ceetrus Polska.

4 obiekty handlowe Ceetrus z certyfikatem BREEAM In-Use

Aby uzyskać tak wysoki wynik w procesie certyfikacji, Centra Handlowe Auchan musiały spełnić rygorystyczne kryteria związane, m.in. z efektywnym zarządzaniem i recyclingiem odpadów, efektywnością energetyczną, optymalizacją zużycia wody, a także energii świetlnej i emisją dwutlenku węgla. Pod uwagę wzięto również sposób zarządzania, komfort użytkowników obiektu, rozwiązania transportowe, użyte materiały, ekologię i zagospodarowanie terenów zielonych.

Certyfikat BREEAM In-Use jest jednym z najważniejszych w Europie systemów oceny budynków, w tym nieruchomości komercyjnych. O certyfikat mogą ubiegać się obiekty, które funkcjonują od przynajmniej dwóch lat. W trakcie weryfikacji szczegółowo analizowane są zarówno parametry techniczne budynków, jak i sposób zarządzania nimi.

Wśród obiektów zarządzanych przez Ceetrus Polska do tej pory certyfikat BREEAM-In-Use posiadały Galeria Bronowice w Krakowie i podwarszawska Galeria Łomianki. 20 grudnia 2018 roku certyfikaty otrzymały Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Hetmańska, które mieści się w Białymstoku.

O Ceetrus Polska

Ceetrus Polska sp. z o.o. (d. Immochan Polska sp. z o.o.) działa jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma Ceetrus powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 12 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchną handlową wielkości blisko 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 16 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan (d. Real) o powierzchni  38 183 mkw. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, infrastruktura, turystyka i rekreacja.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn