Immofinanz: planujemy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100

Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz

Dzięki ostatnim przejęciom ośmiu parków handlowych w Słowenii, Serbii i Chorwacji, łącznie portfel naszych STOP SHOP-ów, urósł już do łącznie 80 lokalizacji. Co więcej – w planach mamy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100 − poprzez kolejne przejęcia, a także dzięki naszym własnym projektom deweloperskim – komentuje dla Retailnet.pl Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

Sektor handlowy Immofinanz w Polsce to cztery centra handlowe VIVO! oraz siedem parków handlowych STOP SHOP. Ubiegły rok w retailu był dla nas rokiem udanym. Wszystkie nasze nieruchomości są praktycznie w pełni wynajęte. Pozostajemy atrakcyjni w oczach nowych najemców w danych lokalizacjach, jak chociażby dla marki Smyk w STOP SHOP Kętrzyn, Leopark w Tarasach Zamkowych czy Decathlon, który niedługo otworzy się w VIVO! Stalowa Wola.

Dostrzegamy także wzrosty obrotów naszych najemców. Cieszymy się, że tak wielu z nich zdecydowało się na przedłużenie z nami swoich umów – co potwierdza sukces obranej przez Immofinanz strategii, polegającej na stawianiu najemcy w centrum naszego zainteresowania. Oczywiście, zmiany prawne, takie jak zakaz handlu w niedziele, nie są scenariuszem marzeń dla branży, jednakże dzięki dobrze dobranym narzędziom i działaniom marketingowym udało nam się przesunąć odwiedzalność w naszych obiektach z niedziel na piątki i soboty.

Wzrost powierzchni handlowej

Dzięki ostatnim przejęciom ośmiu parków handlowych w Słowenii, Serbii i Chorwacji, łącznie portfel naszych STOP SHOP-ów, urósł już do łącznie 80 lokalizacji. Co więcej – w planach mamy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100 − poprzez kolejne przejęcia, a także dzięki naszym własnym projektom deweloperskim. Co ważne z punku widzenia naszego rodzimego rynku, jednym z takich projektów deweloperskich będzie już ósmy park handlowy pod tą marką parasolową w Polsce, tym razem w Siedlcach. Projekt, który oficjalnie ogłosiliśmy w październiku będzie w pierwszym etapie liczył łącznie 11 tys. mkw. powierzchni najmu i powstanie bezpośrednio przy obwodnicy Siedlec, przy skrzyżowaniu drogi krajowej numer 2 z ulicą Łukowską. Pozwolenie na budowę projektu spodziewane jest w najbliższych tygodniach, a otwarcie w czwartym kwartale 2019 roku.

STOP SHOP w Siedlcach będzie największym tego typu projektem Immofinanz w Polsce. Tworzenie większych parków handlowych, z elementami szeroko pojętej rozrywki oraz punktami gastronomicznymi, wpisuje się w aktualny tren rynkowy, który w ostatnim czasie zyskał jeszcze mocniej na znaczeniu.

Rok 2018 przyniósł pierwsze urodziny VIVO! Krosno, obiektu, który już dwa miesiące przed otwarciem był w pełni wynajęty. Sukces komercyjny potwierdzają tutaj jednak nie tylko wszystkie wynajęte powierzchnie, ale także fakt, że z perspektywy roku widzimy jak świetnie przyjął się on na mapie zakupowej Krosna.

Szczególnie dumni jesteśmy z tego, jak funkcjonowało w ostatnich dwunastu miesiącach nasze lubelskie centrum handlowe Tarasy Zamkowe. W obiekcie tym nie tylko wzmocniliśmy znacznie ofertę handlową, ale również zrealizowaliśmy szereg inwestycji, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić czas spędzony w centrum. Powiększyliśmy strefę relaksu, pojawił się nowy wystrój strefy food court i co-workingu. Nową odsłonę zyskały pasaże, na których wprowadziliśmy strefy komfortu wyposażone w wygodne kanapy, stoliki oraz stacje ładowania. W efekcie, centrum odnotowuje dwucyfrowe wzrosty w zakresie odwiedzalności i nie przeszkodziło temu nawet ograniczenie handlu w niedziele.

W 2019 roku planujemy dalszy rozwój portfela handlowego Immofinanz, czy to otwierając nasz park handlowy STOP SHOP w Siedlcach, czy tez ogłaszając kolejne nasze projekty.

Autorem komentarza jest Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn