Immofinanz: planujemy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100

Dzięki ostatnim przejęciom ośmiu parków handlowych w Słowenii, Serbii i Chorwacji, łącznie portfel naszych STOP SHOP-ów, urósł już do łącznie 80 lokalizacji. Co więcej – w planach mamy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100 − poprzez kolejne przejęcia, a także dzięki naszym własnym projektom deweloperskim – komentuje dla Retailnet.pl Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

Sektor handlowy Immofinanz w Polsce to cztery centra handlowe VIVO! oraz siedem parków handlowych STOP SHOP. Ubiegły rok w retailu był dla nas rokiem udanym. Wszystkie nasze nieruchomości są praktycznie w pełni wynajęte. Pozostajemy atrakcyjni w oczach nowych najemców w danych lokalizacjach, jak chociażby dla marki Smyk w STOP SHOP Kętrzyn, Leopark w Tarasach Zamkowych czy Decathlon, który niedługo otworzy się w VIVO! Stalowa Wola.

Dostrzegamy także wzrosty obrotów naszych najemców. Cieszymy się, że tak wielu z nich zdecydowało się na przedłużenie z nami swoich umów – co potwierdza sukces obranej przez Immofinanz strategii, polegającej na stawianiu najemcy w centrum naszego zainteresowania. Oczywiście, zmiany prawne, takie jak zakaz handlu w niedziele, nie są scenariuszem marzeń dla branży, jednakże dzięki dobrze dobranym narzędziom i działaniom marketingowym udało nam się przesunąć odwiedzalność w naszych obiektach z niedziel na piątki i soboty.

Wzrost powierzchni handlowej

Dzięki ostatnim przejęciom ośmiu parków handlowych w Słowenii, Serbii i Chorwacji, łącznie portfel naszych STOP SHOP-ów, urósł już do łącznie 80 lokalizacji. Co więcej – w planach mamy zwiększenie liczby STOP SHOP-ów do ponad 100 − poprzez kolejne przejęcia, a także dzięki naszym własnym projektom deweloperskim. Co ważne z punku widzenia naszego rodzimego rynku, jednym z takich projektów deweloperskich będzie już ósmy park handlowy pod tą marką parasolową w Polsce, tym razem w Siedlcach. Projekt, który oficjalnie ogłosiliśmy w październiku będzie w pierwszym etapie liczył łącznie 11 tys. mkw. powierzchni najmu i powstanie bezpośrednio przy obwodnicy Siedlec, przy skrzyżowaniu drogi krajowej numer 2 z ulicą Łukowską. Pozwolenie na budowę projektu spodziewane jest w najbliższych tygodniach, a otwarcie w czwartym kwartale 2019 roku.

STOP SHOP w Siedlcach będzie największym tego typu projektem Immofinanz w Polsce. Tworzenie większych parków handlowych, z elementami szeroko pojętej rozrywki oraz punktami gastronomicznymi, wpisuje się w aktualny tren rynkowy, który w ostatnim czasie zyskał jeszcze mocniej na znaczeniu.

Rok 2018 przyniósł pierwsze urodziny VIVO! Krosno, obiektu, który już dwa miesiące przed otwarciem był w pełni wynajęty. Sukces komercyjny potwierdzają tutaj jednak nie tylko wszystkie wynajęte powierzchnie, ale także fakt, że z perspektywy roku widzimy jak świetnie przyjął się on na mapie zakupowej Krosna.

Szczególnie dumni jesteśmy z tego, jak funkcjonowało w ostatnich dwunastu miesiącach nasze lubelskie centrum handlowe Tarasy Zamkowe. W obiekcie tym nie tylko wzmocniliśmy znacznie ofertę handlową, ale również zrealizowaliśmy szereg inwestycji, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić czas spędzony w centrum. Powiększyliśmy strefę relaksu, pojawił się nowy wystrój strefy food court i co-workingu. Nową odsłonę zyskały pasaże, na których wprowadziliśmy strefy komfortu wyposażone w wygodne kanapy, stoliki oraz stacje ładowania. W efekcie, centrum odnotowuje dwucyfrowe wzrosty w zakresie odwiedzalności i nie przeszkodziło temu nawet ograniczenie handlu w niedziele.

W 2019 roku planujemy dalszy rozwój portfela handlowego Immofinanz, czy to otwierając nasz park handlowy STOP SHOP w Siedlcach, czy tez ogłaszając kolejne nasze projekty.

Autorem komentarza jest Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl