Mallson: parki handlowe zyskują na znaczeniu

Zmieniające się trendy konsumenckie, rosnące nasycenie powierzchnią handlową w głównych aglomeracjach wpływają na plany inwestycyjne deweloperów. Obecnie na celowniku tych firm znajdują się mniejsze miasta, w których z powodzeniem można realizować parki handlowe i obiekty typu convenience.

– Firma Mallson skutecznie realizuje strategię wyszukiwania dobrych lokalizacji i pozyskiwania nieruchomości, a także deweloperów. Mamy szerokie portfolio parków handlowych w bardzo atrakcyjnych miejscach. Klienci lubią takie obiekty, do których mogą dotrzeć w krótkim czasie, zrobić szybkie zakupy i skorzystać z wygodnego parkingu. Natomiast dla sieci handlowych, to odpowiednie projekty do otwierania kolejnych sklepów. Dobrze zlokalizowane parki handlowe, o wysokiej jakości, z atrakcyjnym mixem najemców gwarantują odpowiedni footfall. Dlatego do naszych projektów prowadzimy rozmowy, zarówno ze znanymi sieciowymi markami, jak i z lokalnymi konceptami handlowymi. Często pomagamy im w rozwijaniu biznesu i skali sieci sklepów. Ponadto nasi specjaliści zawsze starają się dobrać i zaproponować inwestorom właściwy model obiektu, dostosowany do potrzeb miasta, siły nabywczej i preferencji zakupowych mieszkańców – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes Mallson Polska.

Obecnie Mallson Polska jest zaangażowana w realizację szerokiego portfela inwestycji handlowych. Ostatnio firma z sukcesem zakończyła komercjalizację dwóch parków handlowych: w Polkowicach i Biłgoraju. Kolejne inwestycje są na etapie wynajmu.

Nowe parki Multibox ruszą w 2019 roku

Jedna z największych w Polsce sieci parków handlowych Multibox, której inwestorem i wykonawcą jest Zakład Budowlano-Remontowy Budrem, nie zwalnia tempa ekspansji. W połowie 2019 roku zostanie otwarty 10. obiekt pod szyldem Multibox, który będzie zlokalizowany w Głogowie, w województwie dolnośląskim. Sukces obiektu zagwarantuje jego położenie – będzie to jedyny projekt w centrum miasta. Dotychczas cały handel odbywa się na granicy lub poza Głogowem. W parku handlowym o powierzchni najmu ponad 9 tys. mkw. GLA planowanych jest 12 sklepów, z kompleksową ofertą handlową, nowoczesną salą fitness oraz interaktywnym placem zabaw dla dzieci i młodzieży. Ważnym elementem obiektu będzie wygodny parking na 400 miejsc, współdzielony z jedynym w mieście marketem Kaufland.

Inwestor realizuje również park handlowy Multibox w Płońsku, który zostanie otwarty jesienią 2019 roku. Obiekt posiada najlepszą lokalizację handlową w mieście – blisko centrum, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych. W sąsiedztwie parku znajduje się market sieci Kaufland, restauracja McDonald’s oraz liczne osiedla mieszkaniowe. Kompleks o powierzchni najmu ponad 5 tys. mkw. GLA zaoferuje dziewięć lokali, z ofertą handlową dopasowaną do potrzeb mieszkańców. Dla zmotoryzowanych klientów udostępnionych zostanie 200 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Ponadto w 2019 oraz 2020 roku zostaną otwarte kolejne trzy parki handlowe Multibox: na warszawskim Wilanowie, w Szamotułach oraz Trzciance. Jednocześnie trwają prace nad Multiboxem w Ełku, powstającym przy głównej arterii miasta – ul. Grajewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie marketu Lidl. Obecnie w ramach sieci Multibox działają parki handlowe w Świeciu, Tczewie, Nowym Tomyślu, Łasku, Siedlcach, Ciechanowie, Dęblinie oraz dwa w Ostrowie Wielkopolskim.

Chełm czeka na Express Park

W Chełmie, trzecim co do wielkości mieście województwa lubelskiego, powstaje nowoczesny obiekt handlowo-usługowy Express Park. Inwestycja jest zlokalizowana przy głównej obwodnicy miasta, drodze krajowej nr 12, stanowiącej część tranzytowej trasy europejskiej E373. Doskonała lokalizacja obiektu, w kwartale ulic Rejowieckiej i Alei Przyjaźni (teren starej lokomotywowni), odznacza się wygodnym i łatwym dostępem zarówno dla ruchu samochodowego, jaki i pieszego. W pobliżu Express Park znajduje się popularny w regionie market Castorama. Projekt zostanie zrealizowany w dwóch fazach. Na łącznej powierzchni około 10 tys. mkw. GLA powstanie 20 lokali handlowo-usługowych. Planowanymi najemcami obiektu będą sklepy sieciowe, znanych marek z branży wyposażenia wnętrz, spożywczej, modowej, sportowej, RTV AGD, a także obuwniczej. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 300 miejsc postojowych. Otwarcie pierwszej fazy parku handlowego Express Park planowane jest na drugą połowę 2019 roku, natomiast drugiej w 2020 roku.

Zawiercie z parkiem handlowym

Nowoczesny park handlowy powstanie blisko centrum miasta przy drodze krajowej nr 796 na trasie Katowice – Dąbrowa Górnicza. Otwarcie planowane jest na przełom 2019 i 2020 roku.

– Inwestycja położona jest w największym handlowym miejscu w mieście i wraz z niedawno otwartym marketem Lidl oraz sąsiednimi obiektami handlowymi, takimi jak m.in. Biedronka, Netto, Media Expert, RTV Euro AGD, Bricomarché, Komfort i Jysk, a także popularnym targowiskiem miejskim stworzy łącznie ponad 15 tys. mkw. przestrzeni zakupowej. Wygodne parkingi przed budynkiem zintegrowane z sąsiadującą ofertą handlową pozwolą mieszkańcom na komfortowe zakupy, bez konieczności wyruszania do odległych miast. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców sieciowych – mówi Ewa Ściubidło.

Mallson obecnie komercjalizuje i rekomercjalizuje ponad 50 obiektów handlowych

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Mallson Polska jest wystawcą Shopping Center Forum 2019 Exhibition & Awards.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokaże kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy