Saller przejął kolejny pasaż handlowy

Za kwotę ponad 17,6 mln złotych wrocławska spółka Saller weszła w posiadanie pasażu handlowego Prima Park o powierzchni przeszło 3,3 tys, mkw. Obiekt położony jest w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej.

Jak poinformowały zainteresowane strony, przedmiotem umowy jest sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działek położonych w Kutnie przy ulicy Grunwaldzkiej 3 oraz prawa własności budynku handlowo-usługowego o powierzchni zabudowy wynoszącej 3362,62 mkw. i powierzchni użytkowej wynoszącej 3199,74 mkw.

Jak wynika z podpisanej umowy, Saller nabył obiekt w Kutnie za 17.606.220,00 zł brutto. Część ceny sprzedaży w kwocie 6.338.222,81 zł brutto została zapłacona w wyniku potrącenia wzajemnych wierzytelności stron umowy. Pozostała kwota zostanie zapłacona w dwójniaki sposób: kwota 9.661.256,66 zł brutto została zapłacona w wyniku łącznego zadłużenie spółki Prima Park Kutno wynikającego z wierzytelności zabezpieczonych hipotekami na rzecz osób trzecich. Z kolei kwota 1.606.740,52 zł brutto zostanie zapłacona sprzedającemu w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania przez kupującego bezwarunkowych zgód od wszystkich wierzycieli hipotecznych na wykreślenie wszystkich hipotek.

Saller powiększa portfolio obiektów w Polsce

Pod koniec 2018 roku Grupa Saller powiększyła swoje portfolio o Park Handlowy w Łomży. Obiekt będący kompleksem czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 11,5 tys. mkw. położony jest przy zbiegu Alei Piłsudskiego i Alei Legionów.

W ubiegłym roku w Polsce Grupa Saller kupiła łącznie kilkanaście obiektów. Zrealizowała również własne projekty – otwarto parki w Oławie i Brzegu, a pod koniec roku zostały otwarte parki w Dzierżoniowie oraz Legnicy. Zakończenie rozbudowy parku handlowego w Żorach planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2019. Jak podkreśla zarząd firmy, tak szybki rozwój jest możliwy dzięki krótkiemu procesowi decyzyjnemu.

Grupa Saller jest operatorem ponad 1,5 mln mkw. GLA, na co składa się  ponad 400 obiektów. Firma została założona przez Josefa Sallera w Bawarii w 1981 roku. Obecnie główna siedziba firmy Saller znajduje się w Weimarze–Legefeld. W trakcie prawie 40 lat obecności w sektorze nieruchomości komercyjnych grupa, oprócz Niemiec, rozwinęła swoją działalność również na terenie Polski, Czech i Słowacji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl