Neinver obejmuje zarządzanie w nowo powstającym Silesia Outlet w Gliwicach

Neinver objął zarządzanie w powstającym na Śląsku Silesia Outlet. Firma będzie odpowiadać za asset management, facility management i marketing, a po otwarciu centrum również za najem.

Nowe centrum ma zostać otwarte wiosną tego roku w Gliwicach. Inwestorem obiektu jest firma 6B47, jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych. Silesia Outlet ma być największym centrum wyprzedażowym na Śląsku. Docelowo zajmie 20 tys. mkw. powierzchni handlowej, ze 120 salonami marek lokalnych i międzynarodowych. W pierwszej fazie projektu, w pierwszym kwartale tego roku, otwartych zostanie 70 salonów na 12 tys. mkw. powierzchni handlowej. Powstanie też parking dla 830 samochodów. Generalnym wykonawcą pierwszej fazy inwestycji została katowicka spółka Erbud. Jej koszt to 57,6 mln zł.

– Jesteśmy bardzo dumni z rozpoczęcia współpracy z tak istotnym partnerem biznesowym, jakim jest 6B47. Naszą ambicją jest, by Silesia Outlet zajęło wiodącą rolę na mapie centrów wyprzedażowych w regionie. Wykorzystamy najlepsze doświadczenia ponad 16 lat obecności outletów FACTORY na polskim rynku, międzynarodowe kontakty biznesowe oraz zaangażowanie i wiedzę ekspertów Neinver – mówi Bożena Gierszewska – Mroziewcz, Country Head Neinver w Polsce.

Dogodna lokalizacja Silesia Outlet

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, Aglomerację Śląską i Wrocław – największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. Droga do skrzyżowania z autostradą A1, która już wkrótce połączy północ i południe Polski aż do czeskiej granicy, zajmuje zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Przy centrum przebiega też droga krajowa nr 78 w kierunku Rybnika. To jeden z najważniejszych i najbardziej uczęszczanych węzłów komunikacyjnych w Polsce, gdzie krzyżują się główne, transeuropejskie szlaki komunikacyjne. Silesia Outlet jest budowany w znanej lokalizacji zakupowej dla mieszkańców regionu. W zasięgu oddziaływania outletu znajduje się 6,5 mln klientów. Obok działają już dwa obiekty parku handlowego: Centrum Handlowe Auchan Gliwice i market Leroy Merlin.

– Zatrudniając firmę Neinver jako zarządcę Silesia Outlet kontynuujemy współpracę z najlepszymi specjalistami branży centrów wyprzedażowych w Polsce i Europie. Chcemy by Silesia Outlet już od pierwszych dni funkcjonowania budował swoją silną pozycję na rynku w Polsce. Wierzę, że Neinver zapewni naszemu centrum stabilny i konsekwentny rozwój we wszystkich obszarach zarządzania. Jesteśmy przekonani, że także dzięki temu Silesia Outlet będzie atrakcyjnym centrum dla naszych najemców i klientów – podkreśla Mirosław Januszko, członek zarządu firmy 6B47 Poland.

Komercjalizacja na poziomie 70 proc.

Poziom najmu powstającego obiektu sięga już dzisiaj ponad 70 procent. W nowy outlecie otwarte zostaną salony marek z segmentu mid-mass market i premium, niemal wszystkich branż: mody, obuwia, sportu i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ofertę uzupełniać będą kafejki i restauracje.

W ofercie Silesia Outlet znajdą się m.in. marki: Vistula i Wólczanka, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Guess, Diverse, Lavard, Lancerto, Brand Collection, Kubenz, Bruno Zinger, Vestus, Volcano, Molton, Unisono, czy Gatta i Bagatelle. Bogatą reprezentację stanowić będą marki jeansowe: Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans i Pepe Jeans oraz obuwnicze: Kazar, Venezia, Symbiosis i Umbro. Ważną część pasaży handlowych Silesia Outlet zajmą również marki sportowe: 4F, Martes Sport, Puma, Reebok, Adidas, New Balance i Trespass. Otwarty zostanie też salon biżuterii Apart oraz Wittchen z galanterią skórzaną.

Za wynajem obiektu do czasu jego otwarcia oraz zarządzanie budową odpowiedzialna jest firma BOIG The Blue Ocean Investment Group.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.