Starbucks uruchomił 70. kawiarnię w Polsce. Planuje otworzyć drugie tyle

Starbucks umacnia swoją pozycję w Polsce i otwiera 70 kawiarnię w kraju, tym razem w Pałacu Wołodkiewiczów w Krakowie.

Najnowsza kawiarnia Starbucks została otwarta 27 grudnia i mieścić się na parterze zabytkowego Pałacu Wołodkiewiczów przy ulicy Lubicz 4 w Krakowie. Nowo otwarta kawiarnia o powierzchni 240,45 mkw. to łącznie 54 miejsca siedzące dla gości, w tym 28 miejsc dostępnych na patio.

– Mamy ogromną satysfakcję z tego, że możemy wciąż poszerzać ofertę dla naszych gości i otworzyć dziewiątą kawiarnię Starbucks w Krakowie. To już 70. Kawiarnia naszej sieci w Polsce. W tym roku otworzyliśmy 7 nowych punktów, a na rok 2019 planujemy otworzyć minimum 10 kolejnych.  Polska jest dla Starbucks bardzo ważnym rynkiem i w kolejnych latach chcielibyśmy zrealizować potencjał polskiego rynku, który obecnie szacujemy na ok. 140-150 kawiarni – mówi Mateusz Sielecki, Dyrektor Regionalny Starbucks na Polskę i Bałkany.

Firma AmRest jest Partnerem wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019, organizowanego przez Evigo.com – wydawcę miesięcznika Shopping Center Poland Magazine i portalu Retailnet.pl.

Starbucks w portfolio holdingu AmRest

Historia Starbucks Coffee Company zaczęła się w 1971 roku w Seattle. Obecnie, dysponując kawiarniami na całym świecie, Starbucks Coffee Company jest wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy.

AmRest Holdings SE jest największą publicznie notowaną spółką restauracyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem wyjątkowej marki La Tagliatella oraz dwóch chińskich konceptów: Blue Frog i KABB. Obecnie Spółka zarządza ponad 1600 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 16 krajach: Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii,  Serbii, Chorwacji, Rosji, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Austrii, Niemczech i Chinach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.