KG Group otwiera dwa centra handlowe i planuje kolejne

Atut Ruczaj

– To był wymagający, ale jednocześnie bardzo owocny rok. Udało nam się zrealizować wiele ważnych dla nas projektów, ale też rozpocząć prace nad kolejnymi dużymi inwestycjami. 2019 rok zapowiada się równie intensywnie – mówi dla Retailnet Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

KG Group 2019 rok rozpocznie mocnym akcentem – jeszcze w pierwszym kwartale otworzy w Krakowie dwa centra handlowe Atut.

Pierwszy powstanie na krakowskim Ruczaju przy ul. Bunscha. W dwupoziomowym obiekcie o powierzchni ponad 6,8 tys. mkw. znajdą się sklepy ze zróżnicowanym asortymentem. Wśród nich m.in. Lidl, Rossmann, Pepco, KiK, Tedi, Jysk i Komfort.

Dwa nowe centra handlowe Atut w Krakowie

– Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy sklep w CH Atut Ruczaj,  ponieważ ta część Krakowa intensywnie się rozwija oraz powstaje tu coraz więcej osiedli mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że sklep będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a sieć Lidl Polska zyska nowych klientów – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

Dla przedstawicieli sklepów z wyposażeniem wnętrz poza dobrą lokalizacją Atutu równie istotny był też układ centrum. – W przypadku sklepów Komfort bardzo ważny jest również łatwy dostęp do parkingu. Sprzedajemy asortyment o dużych gabarytach, dobrze więc, by klient mógł podjechać jak najbliżej sklepu. Atut przy ul. Bunscha w Krakowie spełnia wszystkie te kryteria, dlatego jest to idealna lokalizacja dla salonu Komfort – podkreśla Robert Stachniak, dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Nieruchomości sieci Komfort.

Drugim centrum, które KG Group otworzy w pierwszym kwartale 2019 roku, będzie Atut na osiedlu Złocień, dynamicznie rozwijającej się części Krakowa, w której wciąż powstają nowe osiedla mieszkaniowe. Już teraz w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji zamieszkuje blisko 14 tys. osób, a po zakończeniu budowy nowych osiedli w promieniu 5 minut pieszo znajdzie się ponad 20 tys. osób. Centrum Atut Złocień będzie jedynym wielkopowierzchniowym sklepem w tej okolicy.

Centrum Atut-Złocień, Kraków
Centrum Atut-Złocień, Kraków

Plany KG Group: nowe centra Atut w Bełchatowie, Suchej Beskidzkiej i w Krakowie

W najbliższych planach KG Group znajdują się również trzy kolejne centra Atut – w Bełchatowie, Suchej Beskidzkiej oraz na krakowskich Bielanach. Obecnie deweloper prowadzi intensywną komercjalizację obiektów.

– Rozmowy z potencjalnymi najemcami przebiegają bardzo sprawnie i liczymy, że w przyszłym roku dość szybko uda nam się stworzyć kompletne oferty dla każdego z centrów. Staramy się, żeby podobnie jak w przypadku wszystkich Atutów oferta była możliwie najbardziej szeroka, kompleksowa i przede wszystkim by spełniała oczekiwania naszych klientów. Jednocześnie prowadzimy działania, które umożliwią jak najszybsze przystąpienie do prac budowlanych – mówi Krzysztof Gaczorek.

Wśród najemców centrum na Bielanach znajdą się między innymi Biedronka, Rossmann i KiK. – Nasza współpraca z centrami handlowymi Atut rozwija się dynamicznie, z uwagą obserwujemy kolejne lokalizacje, które inwestor, KG Group, dobiera bardzo starannie. Jesteśmy obecni już w najnowszym obiekcie Atut w Krakowie przy ul. Grażyny, wkrótce nasz sklep pojawi się w Atut Ruczaj i kolejny w Atut Bielany. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta doskonale wpisze się strukturę tych obiektów, a przede wszystkim w potrzeby mieszkańców – mówi Mariusz Kulik, Dyrektor Generalny KiK.

Prezes KG Group przyznaje, że w 2019 roku można się spodziewać nowych inwestycji spółki, zarówno na rynku nieruchomości komercyjnych, jak i na rynku mieszkaniowym. – Nieustannie pracujemy nad nowymi projektami, analizujemy potencjalne lokalizacje na nowe centra handlowe lub inwestycje mieszkaniowe i przygotowujemy się do nowych inwestycji. Kilka projektów jest już bliskich finalizacji, ale na razie jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach – podkreśla Krzysztof Gaczorek.

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i Krakowie przy ul. Grażyny, Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj (obecnie w budowie I etap, II etap planowany na pierwszą połowę 2020 roku), Atut Złocień (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn