NEPI Rockcastle: trwa rozbudowa Focus Mall Zielona Góra

Zakończenie rozbudowy oraz modernizacji centrum handlowego Focus Mall w Zielonej Górze zaplanowana na I kwartał 2020 roku. Inwestor obiektu, firma NEPI Rockcastle, planuje m.in. powiększyć obiekt o 15 tys. mkw. GLA. Obecnie prowadzony jest pierwszy etap rozbudowy galerii, w ramach którego powstanie dwupoziomowy parking.

Focus Mall Zielona Góra to nowoczesne centrum handlowo – usługowe o powierzchni 29 tys. mkw., wybudowane w 2008 roku na pofabrycznych terenach dawnej Fabryki Wełny. Firma NEPI Rockcastle od kwietnia 2018 r. prowadzi rozbudowę obiektu, który po zakończeniu prac będzie dysponować powierzchnią 44 tys. mkw. Koszt inwestycji wyniesie 68 mln euro.

Nowy parking ruszy w II kwartale 2019 roku

Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są roboty budowlane związane z dwukondygnacyjnym parkingiem. Jak informuje firma Mostostal Warszawa, generalny wykonawca, w ramach prac zostało już zrealizowane ponad 90 proc. konstrukcji parkingu, 40 proc. elewacji oraz 10 proc. dachu.

Rozbudowa Focus Mall Zielona Góra

Konstrukcja budynku, zarówno ta żelbetonowa, jak i stalowa są na ukończeniu. Generalny wykonawca rozpoczął wykonywanie warstw dachowych, wkrótce rozpocznie montaż naświetli dachowych. Najbardziej widoczne od ul. Wrocławskiej i Sienkiewicza są prace konserwatorskie prowadzone na elewacjach. Trwa budowa sieci zewnętrznych oraz rozpoczyna się montaż instalacji wewnętrznych budynku.

W efekcie rozbudowy galeria zyska parkingu o powierzchni 12 tys. mkw., na którym znajdzie się około 360 nowych miejsc postojowych. Jeszcze w I kwartale br. ostatecznego kształtu nabiorą tereny zewnętrzne, w tym nowa aranżacja placu od ul. Wrocławskiej. Planowane otwarcie parkingu dla klientów nastąpi w II kwartale br. Kolejnym etapem inwestycji będzie modernizacja istniejącej części centrum handlowego Focus Mall Zielona Góra.

Focus Mall Zielona Góra w portfolio NEPI Rockcastle

Focus Mall to nowoczesne centrum handlowo – usługowe w centrum Zielonej Góry, wybudowane w 2008 roku, na pofabrycznych terenach dawnej Fabryki Wełny. Obiekt dostarcza szeroką ofertę handlowo-usługową, rozmieszczoną na 28.8 tys. mkw. GLA. Oprócz 110 sklepów i butików dla odwiedzających dostępne jest 9-salowe kino. Na terenie galerii mieści się Muzeum dawnego Zakładu Przemysłu Włókienniczego „Polska Wełna”, które podkreśla charakter obiektu. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle. Za zarządzanie centrum handlowym odpowiada firma Apsys Polska.

Rozbudowa Focus Mall Zielona Góra
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.