LPP wybiera Dekadę Nysa

Salony 4 marek grupy LPP wzbogacą ofertę odzieżową nowo powstającej galerii Dekada w Nysie. Łączna powierzchnia sklepów Reserved, House, Cropp i Sinsay wyniesie ponad 5 tys. mkw.

Rozpoczęta we wrześniu 2018 roku budowa Dekady Nysa postępuje zgodnie z harmonogramem, a jej otwarcie planowane jest w drugiej połowie 2020 r. Galeria Dekada Nysa będzie najnowocześniejszym obiektem handlowym w mieście i regionie. Trzykondygnacyjny budynek zgromadzi około 80 lokali handlowo-usługowych oraz parking podziemny. Sklepy grupy LPP znajdą się na poziomach 0 i 1 galerii – największy, dwupoziomowy salon o powierzchni ok. 2840 mkw. zajmie marka Reserved. Tuż obok na poziomie 0, w salonie o powierzchni ponad 800 mkw., dostępna będzie kolekcja marki House. Salony Sinsay (840 mkw.) i Cropp (700 mkw.) pojawią się na 1 piętrze obiektu.

Dekada Nysa będzie miała 19 tys. mkw. powierzchni GLA

Najnowszy obiekt w portfolio Dekady powstaje w ścisłym centrum 50-tysięcznej Nysy. To jednocześnie największy z dotychczasowych centrów handlowych dewelopera liczący ok 27 tys. mkw. (w tym 19 tys. mkw. GLA), z ok. 80 lokalami handlowo-usługowymi.

– Dekada Nysa jest największym z naszych przedsięwzięć handlowych. Cieszy nas, że niespełna 2 lata przed otwarciem obiekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem najemców. Dotychczas udało nam się zgromadzić najbardziej rozpoznawalne i cenione brandy, a z nowym rokiem możemy pochwalić się wzmocnieniem tenant mixu o marki modowe z portfolio LPP. To dla nas duży dowód zaufania i jednocześnie kolejne potwierdzenie wartości tego projektu – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada S.A.

Oferta handlowa Dekady Nysa

Obok salonów LPP w Galerii Dekada Nysa znajdzie się oferta takich marek jak CCC, Quiosque, Big Star, Diverse, Vistula i Wólczanka, Swiss, Yes i Briju. Segment sklepów sportowych stworzą 4F, Martes Sport i 50 style. W obiekcie pojawią się także m.in. salony Empik, RTV Euro AGD, Vision Express, Orange, drogeria Rossmann, oraz ulubione sieci dyskontowe Polaków, czyli Pepco i i KiK. Oferta galerii zostanie uzupełniona bogatą strefą rozrywki i rekreacji z licznymi restauracjami i kawiarniami, m.in. Grycan, So Coffee oraz multipleksem. Część powierzchni komercyjnej oddana zostanie do dyspozycji lokalnych przedsiębiorców.

Galeria Dekada usytuowana będzie w ścisłym centrum Nysy, pomiędzy Rynkiem a dworcami: autobusowym i kolejowym, tuż przy głównej arterii komunikacyjnej miasta, ul. Bema. Dla zmotoryzowanych klientów powstanie podziemny parking na 400 miejsc.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl