Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Ruszyło nowe centrum handlowe w Zakopanem

W sobotę 12 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Handlowego Krupówki 40. To trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej wynoszącej 6 tys. mkw.

W środku znajduje się ok. 60 sklepów i punktów handlowo-usługowych. Trzecie piętro zajmuje Góralski Browar. To największy na Podhalu autorski kompleks gastronomiczno–eventowy.

Nowy projekt o nazwie Centrum Handlowe Krupówki 40 został realizowany przez zakopiańskiego przedsiębiorcę Andrzeja Stocha. Galeria została wybudowana u zbiegu ulic Krupówki i S. Staszica. Nowoczesny budynek ma 3 piętra.

Krupówki 40 z widokiem na Tatry

Pierwsze informacje o tej nowej inwestycji Andrzeja Stocha pojawiły się w 2012 roku. Zarówno termin rozpoczęcia budowy jak i zakończenia inwestycji był wielokrotnie zmieniany. Powierzchnia całkowita tego trzypiętrowego centrum handlowego to prawie 10 tys. mkw., natomiast użytkowa ponad 6 tys. mkw. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada Biuro Architektoniczne Amar, a na jego generalnego wykonawce została wybrana spółka Zakład Budowlano-Montażowy Grimbud.

krupowki-otwarcie
Otwarcie Centrum Handlowego Krupówki 40

Pierwsze dwie kondygnacje zajmą marki z branży modowej i sportowej, natomiast ostatnie piętro budynku to miejsce na restauracje, kawiarnie i pijalnię czekolady. Chodzi m.in. o Góralski Browar, który znajduje się na trzecim piętrze galerii. Ogólnie, na powierzchni ponad 1000 mkw. znajdą się karczma góralska czerpiąca z podhalańskiej kultury kulinarnej, restauracja oferująca dania kuchni światowej oraz kawiarnia z tarasem widokowym, z którego roztacza się panoramiczny widok na Tatry i Gubałówkę.