Gino Rossi nie spłaciło 45,9 mln zł zobowiązań

15 stycznia br. minął termin uregulowania części zobowiązań w wysokości 45,9 mln zł wynikających z wierzytelności nabytych w grudniu przez spółkę CCC – podaje Zarząd Gino Rossi S.A. w komunikacie. Gino Rossi czeka na decyzję CCC.

Przypomnijmy, 18 grudnia 2018 r. Zarząd Gino Rossi poinformował o nabyciu wierzytelność spółki przez CCC S.A. Wówczas PKO BP zawarło umowy przenoszące na rzecz CCC wierzytelności banku wobec Gino Rossi z tytułu umów kredytowych. Jak podaje PAP, łączna kwota wierzytelności wynosiła 68,3 mln zł, a łączna kwota wierzytelności regresowych 0,58 mln euro i 1,05 mln zł. CCC stał się wtedy pełnoprawnym i jedynym wierzycielem z tytułu wskazanych przez PKO BP wierzytelności.

Gino Rossi poinformowało teraz, że w związku z brakiem możliwości spłaty zobowiązań w wysokości 45,9 mln zł podjął czynności związane z wystąpieniem do CCC z wnioskiem o przesunięcie spłaty zobowiązań do 28 lutego br. Do dziś CCC nie zaakceptowało tego wniosku.

Gino Rossi i CCC

Gino Rossi jest producentem i dystrybutorem markowego obuwia oraz akcesoriów skórzanych. Większość sprzedawanego obuwia pochodzi z fabryki należącej do GR w Słupsku. Gino Rossi posiada detaliczną sieć sprzedaży obuwia w Polsce, w Niemczech oraz Czechach. GR prowadzi także działalność w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży odzieży pod marką Simple. Dystrybucja realizowana jest przez sieć salonów firmowych własnych oraz franczyzowych zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

Grupa CCC jest najszybciej rozwijającą się firmą obuwniczą w Europie i jednocześnie największym producentem obuwia w tym regionie. CCC poprzez eobuwie.pl S.A. jest również liderem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w segmencie obuwia. Grupa CCC posiada sieć blisko 1200 salonów i działa w 23 krajach w Europie i poza nią, w kanałach off-line i on-line.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl