Postępy na budowie nowej galerii w Otwocku

Galeria Kupiecka w Otwocku to największa prywatna inwestycja w mieście. Obiekt o powierzchni handlowej wynoszącej ponad 10 tys. mkw. realizuje spółka WOT Invest sp. z o.o. Prace inwestora postępują zgodnie z planem, a termin otwarcia to listopad 2019 roku.

Galeria Kupiecka powstaje u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica w Otwocku. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 80 mln zł. Na dwóch kondygnacjach znajdą się sklepy operatorów handlowych oraz punkty usługowe i gastronomiczne, a na poziomie -1 parking z 250 miejscami postojowymi. Pierwsze umowy najmu zostały już podpisane i trwają negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Galeria Kupiecka zaoferuje przestrzeń handlową, usługową i eventową

Inwestycja będzie największym centrum handlowym, spełniającym standardy jedynego budynku handlowego klasy A w Otwocku.  Elewacja Galerii Kupieckiej inspirowana jest stylem „świdermajer”, charakterystycznym dla domów letniskowych z przełomu XIX i XX wieku ulokowanych po wschodniej stronie Wisły. Wewnątrz obiektu znajdzie się przestrzeń o powierzchni 450 mkw. wykorzystywana do organizacji eventów, schody ruchome oraz windy.

Budowa Galerii Kupieckiej w Otwocku
Budowa Galerii Kupieckiej w Otwocku

Galeria Kupiecka jest realizowana na obszarze 59 nieruchomości. Do galerii będzie można wejść trzema wejściami, od ul. Kupieckiej, ul. Staszica, a główne wejście będzie na skrzyżowaniu obydwu tych ulic.

Inwestor poinformował także o trwającej przebudowie i modernizacji linii kolejowej i systemu komunikacji z pobliskiego dworca kolejowego Otwock. Planowane jest m.in. przejście podziemne w kierunku Galerii.

Inwestor Galerii, spółka WOT Invest, planuje otwarcie obiektu pod koniec listopada 2019 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest Budimex SA.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn