Postępy na budowie nowej galerii w Otwocku

Galeria Kupiecka w Otwocku to największa prywatna inwestycja w mieście. Obiekt o powierzchni handlowej wynoszącej ponad 10 tys. mkw. realizuje spółka WOT Invest sp. z o.o. Prace inwestora postępują zgodnie z planem, a termin otwarcia to listopad 2019 roku.

Galeria Kupiecka powstaje u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica w Otwocku. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 80 mln zł. Na dwóch kondygnacjach znajdą się sklepy operatorów handlowych oraz punkty usługowe i gastronomiczne, a na poziomie -1 parking z 250 miejscami postojowymi. Pierwsze umowy najmu zostały już podpisane i trwają negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Galeria Kupiecka zaoferuje przestrzeń handlową, usługową i eventową

Inwestycja będzie największym centrum handlowym, spełniającym standardy jedynego budynku handlowego klasy A w Otwocku.  Elewacja Galerii Kupieckiej inspirowana jest stylem „świdermajer”, charakterystycznym dla domów letniskowych z przełomu XIX i XX wieku ulokowanych po wschodniej stronie Wisły. Wewnątrz obiektu znajdzie się przestrzeń o powierzchni 450 mkw. wykorzystywana do organizacji eventów, schody ruchome oraz windy.

Budowa Galerii Kupieckiej w Otwocku
Budowa Galerii Kupieckiej w Otwocku

Galeria Kupiecka jest realizowana na obszarze 59 nieruchomości. Do galerii będzie można wejść trzema wejściami, od ul. Kupieckiej, ul. Staszica, a główne wejście będzie na skrzyżowaniu obydwu tych ulic.

Inwestor poinformował także o trwającej przebudowie i modernizacji linii kolejowej i systemu komunikacji z pobliskiego dworca kolejowego Otwock. Planowane jest m.in. przejście podziemne w kierunku Galerii.

Inwestor Galerii, spółka WOT Invest, planuje otwarcie obiektu pod koniec listopada 2019 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest Budimex SA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.