EPP planuje zakup 6 nowych nieruchomości

W 2019 EPP, spółka inwestującą w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości.

– Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 000 mkw.  w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości. Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski – powiedział Hadley Dean, Prezes EPP.

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale br. –Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio – dodaje Hadley Dean.

Dobre wyniki EPP na giełdzie

EPP przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21 procent. Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25 procent.

Prezes EPP, Hadley Dean, stwierdził, że ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki.  –  Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski –  powiedział Dean.

Według danych Anchor Stockbrokers, EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości notowanych na JSE, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych. Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 000 mkw.  powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro.

Czołowy gracz na rynku

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 mkw., a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są w 20 największych miastach Polski.

Celem EPP jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i zapewnianie konsumentom pozytywnych doświadczeń zakupowych. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) i Luksemburgu (Euro MTF).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl