Gino Rossi ma czas do połowy lutego na spłatę prawie 46 mln zł

W związku z brakiem możliwości spłaty zobowiązań w wysokości 45,9 mln zł, które miały zostać uregulowane do 15 stycznia 2019 roku, spółka Gino Rossi wystąpiła do CCC z wnioskiem o przesunięcie terminu spłaty. Dzisiaj poznaliśmy nowy deadline.

Gino Rossi wnioskowało, żeby nowym terminem na spłatę zobowiązań był 28 lutego br.  Dzisiaj CCC przystało częściowo na tę prośbę. Termin spłaty wierzytelności ustalono jednak nie na 28, a 15 lutego 2019 roku.

W przypadku braku spłaty nabytych wierzytelności do dnia 15 lutego 2019 roku CCC zastrzegło sobie prawo egzekucji należnych wierzytelności z tytułu zabezpieczeń przeniesionych lub ustanowionych na rzecz CCC, co skutkować może przejęciem aktywów Gino Rossi, w tym znaku towarowego Gino Rossi, zapasów towarów, maszyn do produkcji.

Gino Rossi i CCC

Gino Rossi jest producentem i dystrybutorem markowego obuwia oraz akcesoriów skórzanych. Większość sprzedawanego obuwia pochodzi z fabryki należącej do GR w Słupsku. Gino Rossi posiada detaliczną sieć sprzedaży obuwia w Polsce, w Niemczech oraz Czechach. GR prowadzi także działalność w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży odzieży pod marką Simple. Dystrybucja realizowana jest przez sieć salonów firmowych własnych oraz franczyzowych zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

Grupa CCC jest najszybciej rozwijającą się firmą obuwniczą w Europie i jednocześnie największym producentem obuwia w tym regionie. CCC poprzez eobuwie.pl S.A. jest również liderem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w segmencie obuwia. Grupa CCC posiada sieć blisko 1200 salonów i działa w 23 krajach w Europie i poza nią, w kanałach off-line i on-line.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl