Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Multishop Suwałki uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę

Budowa obiektu przy ul. Armii Krajowej w Suwałkach rozpocznie się w I kwartale 2019 roku. Inwestycja będzie podzielona na fazy tak, aby klienci nie tylko z Suwałk i okolic, a także z Litwy, mogli jeszcze w tym roku zrobić pierwsze zakupy.

Otwarcie drugiego etapu nastąpi w połowie 2020 roku. Cały obiekt handlowy będzie liczył około 10 tys. mkw.

Trzeci projekt pod marką Multishop

Inwestycja w Suwałkach to trzeci projekt pod marką Multishop. Po sukcesach parków w Sochaczewie i Jarocinie inwestor –  Multishop Suwałki Sp. z o.o. – zdecydował się wybudować po sąsiedzku z OBI park handlowy. – Nie zabraknie sklepów z branży odzieżowej, RTV AGD, meblowej czy sportowej. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyć kompleks, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego zależy nam na różnorodności sklepów – podkreśla Zbigniew Dymarkowski, Prezes Zarządu Multishop Suwałki Sp. z o.o.

Multishop powstanie przy budowanej Trasie Wschodniej oraz przy północnym węźle obwodnicy Suwałk (część trasy ekspresowej S61, Via Baltica E67). – Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna zarówno dla mieszkańców pobliskich osiedli, jak i dalszej części miasta ze względu na obwodnicę oraz budowaną trasę śródmiejską. Obiekt będzie się znajdować blisko północnego węzła trasy Via Baltica, co przejmie znaczącą część kupujących z Litwy – wyjaśnia inwestor.