Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

W Gliwicach ruszył nowy plac zabaw w centrum handlowym

Konstrukcja ze ślizgawkami, drabinkami, mała ścianka wspinaczkowa, miejsce relaksu dla najmłodszych czy wygodny pokój dla rodziców z małymi dziećmi. W Gliwicach ruszył nowoczesny plac zabaw. Znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna. Jest bezpłatny i dostępny w godzinach otwarcia obiektu.

– To przestrzeń, która z pewnością zyska przychylność zarówno wśród naszych najmłodszych klientów, jak i  wśród ich rodziców. Na maluchy czekają tutaj gry i zabawy, a dla dorosłych przygotowaliśmy wygodne miejsce do chwili odpoczynku, skąd będą mogli obserwować swe pociechy. Jest również pomieszczenie, w którym można w spokoju nakarmić i przewinąć dziecko. Nazwa „Figle Migle”, została wybrana przez naszych klientów podczas konkursu zorganizowanego na profilu Facebook – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

Nowa strefa rozrywki w CH Europa Centralna

Plac zabaw „Figle Migle” jest nową, bezpłatną atrakcją Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach. Działa na poziomie +1, tuż obok strefy restauracyjnej. Jego główną powierzchnią jest sala zabaw ze specjalną konstrukcją z drabinkami, zjeżdżalniami i małą ścianką wspinaczkową, całość jest utrzymana w egzotycznej aranżacji. „Figle Migle” to także nowoczesny pokój relaksu dla dzieci. Najmłodsi mogą w nim wypocząć przy stolikach lub na wygodnych pufach, aby znów powrócić do zabawy. Mają do dyspozycji zabawki tradycyjne oraz interaktywne. Nie brakuje również dużej tablicy do pisania.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

W specjalnym pokoju dla opiekunów dzieci bawiących się w sali czeka m.in. podgrzewacz do mleka, przewijak oraz wygodny fotel. Poza tym dorośli mogą skorzystać z kilku stolików, znajdujących się tuż przy wejściu do sali zabaw, gdzie można poczekać na dzieci i skorzystać z gniazdek do ładowania telefonów komórkowych. Jest także toaleta dostosowana do potrzeb  najmłodszych.

– Rodziny czują się u nas komfortowo i bezpiecznie. – mówi Katarzyna Lenartowicz. – W Europie Centralnej mogą spędzać czas na wiele sposobów. Kolejkowo, Galeria Figur Stalowych, sklepy dla dzieci, kawiarnie to tylko niektóre z propozycji. Cały czas wsłuchujemy się w oczekiwania odwiedzających nas rodzin, a nowa oferta stara się im sprostać – dodaje.

Europa Centralna w Gliwicach to unikatowe połączenie parku handlowego i galerii. Cały obiekt ma 67 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 2,3 tys. miejsc parkingowych. Z obiektu chętnie korzystają mieszkańcy Aglomeracji Śląskiej, Opolszczyzny oraz turyści odwiedzający obiekt z racji bliskości autostrad A1 i A4. W ciągu 30 min. centrum osiągalne jest przez 1,85 mln mieszkańców, a w ciągu 1 h przez 5 mln mieszkańców. Obiektem zarządza firma Apsys.

Sala zabaw, Europa Centralna
Sala zabaw, Europa Centralna