Media Markt i Saturn notują spadek obrotów. Zmiany w zarządzie firmy

media-markt-sklep

Firma Ceconomy, do której należą sieci Media Markt i Saturn, zanotowała w ostatnim roku finansowym globalny spadek obrotów. To kosztowało posadę zarówno prezesa firmy, jak i dyrektora finansowego.

Jak podała spółka w komunikacie, globalne obroty spadły w ubiegłym roku o 0,9 proc. Wyniosły one 21,4 mld euro. Wynik EBITDA spadł w tym okresie o 63 mln euro i wyniósł 650 mln.

Firma może pochwalić się natomiast wzrostem sprzedaży online. Kanał e-commerce zanotował 13 proc. wzrost sprzedaży. Odpowiada on już za ponad 12 proc. ogólnych przychodów Grupy Ceconomy.

Większość przychodów generowana jest przez sieć sklepów stacjonarnych, zwłaszcza tych zlokalizowanych na rynku niemieckim oraz w krajach Beneluksu. W Niemczech Ceconomy posiada 432 sklepy, których roczna sprzedaż przekracza 10,3 mld euro. W Holandii firma prowadzi 49 sklepów, a w Belgii 28. W całej Europie Ceconomy prowadzi ponad 1 tys. sklepów pod szyldami Media Markt i Saturn.

Zmiany w zarządzie Ceconomy

Pod koniec października 2018 roku Pieter Haas, prezes firmy Ceconomy, zrezygnował ze stanowiska. Powodem były gorsze wyniki finansowe osiągnięte przez sieci Media Markt i Saturn. Zastąpił go wówczas Mark Frese, dyrektor finansowy firmy. Od początku było wiadomo, że to rozwiązanie tymczasowe. Pod koniec 2018 roku Mark Frese również zrezygnował z pełnionego stanowiska. W oczekiwaniu na nowego prezesa i dyrektora finansowego, tymczasowym zarządcą firmy został Bernhard Düttman.

Integracja Media Markt i Saturn w Polsce

W październiku 2018 roku w Polsce dobiegł proces integracji sieci handlowych Media Markt i Saturn. 22 placówki Saturna w całej Polsce funkcjonują już pod dobrze znanym konsumentom szyldem „Media Markt”. Strategiczna decyzja pozwoliła na wzmocnienie pozycji marki na polskim rynku.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 86 sklepów Media Markt z szeroką i atrakcyjną ofertą najnowszej elektroniki użytkowej.  Kanały sprzedaży obu sieci zostały zintegrowane pod marką Media Markt. Sieć przejęła i realizuje wszystkie zobowiązania wobec klientów Saturna dotyczące zakupionych wcześniej towarów oraz usług.

– Media Markt od 20 lat cieszy się zaufaniem polskich konsumentów. Naszą ugruntowaną pozycję na rynku umacniamy dzięki temu, że maksymalnie koncentrujemy się na potrzebach klientów i zapewniamy im coraz lepsze doświadczenia zakupowe. Działając pod jedną silną marką możemy jeszcze efektywniej realizować założone cele – podkreśla Marcin Rosati, Prezes Zarządu MediaMarktSaturn Polska.

MediaMarktSaturn Polska to wiodący dystrybutor elektroniki użytkowej w Polsce. Obecnie grupa prowadzi w  Polsce 86 sklepów MediaMarkt. Realizując strategię sprzedaży wielokanałowej MediaMarktSaturn Polska prowadzi także sklepy internetowe mediamarkt.pl oraz redcoon.pl. Szeroki asortyment najnowocześniejszej elektroniki użytkowej światowych producentów uzupełniają marki własne.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl