SCF 2019: siedmiu nominowanych, zwycięzca będzie tylko jeden

scf-2019-exhibition-and-awards-other-omnichannel-retailer

AmRest, Carrefour, Empik, IKEA, Media Expert, MediaMarkt oraz RTV Euro AGD – tych 7 marek znalazło się wśród nominowanych do tegorocznej nagrody Retailers’ Awards w kategorii Other Omnichannel Retailer of the Year.

Nagroda zostanie wręczona podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019 Exhibition & Awards.

To nie jedyne wyróżnienie, które zostanie w tym roku wręczone w kategorii omnichannel. 17-osobowe Jury Retailers’ Awards, które składa się z ekspertów z sieci handlowych i największych międzynarodowych firm doradczych działających na polskim rynku postanowiło wyróżnić także 5 marek działających w segmencie fashion. O nominowanych w tej kategorii można przeczytać TUTAJ.

Ekspert firmy Savills ocenia nominowanych w kategorii Other Omnichannel

marta-mikolajczyk-pyrc-savills
Marta Mikołajczyk-Pyrć

– Wśród nominowanych w tym roku marek znajdują się firmy, które są na naszym rynku wręcz prekursorami stosowania na dużą skalę pewnych rozwiązań, w tym chociażby modelu click&collect. Niektóre z nich w ostatnim czasie zdecydowały się nawet na zmianę konceptów swoich lokali handlowych, integrując je z kanałami e-commerce. Wszyscy nominowani bez wyjątku, dostosowując się do świata omnichannel, dokonują wielu zmian, które na pierwszy rzut oka mogą być niedostrzegalne przez klientów, ale często są kluczowe dla osiągnięcia efektu synergii. Do tego rodzaju działań zaliczają się np. modyfikacje mobilnych aplikacji oraz stron internetowych, czyniące je bardziej przyjaznymi dla użytkownika, rozwiązania sprzyjające redukcji kolejek w sklepach, wydłużanie czasu na zwrot towarów czy przyspieszanie jego dostawy, zarówno do punktu odbioru w sklepie jak i bezpośrednio do klienta – komentuje Marta Mikołajczyk-Pyrć, dyrektor pionu nieruchomości handlowych w dziale zarządzania nieruchomościami i aktywami, Savills.

SCF Retailers’ Awards 2019

Nominacje do Retailers’ Awards 2019 przyznano tym razem w 9 spośród 11 kategorii. Oprócz sieci handlowych nagrodę otrzyma także najlepszy manager – nagroda Best Manager of the Year. I jak co roku podczas Forum wręczona zostanie także statuetka Osobowość Roku. Zwycięzców poznamy 9 kwietnia, podczas wiosennej edycji SCF 2019 Exhibition & Awards, która odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa.

Wszyscy nominowani zgodnie z regulaminem konkursu zostali wybrani na zasadzie consensusu. Po raz pierwszy Jury nie wskazało żadnej sieci handlowej w dwóch kategoriach: Pop-up Store i Fashion Newcomer. Pełna lista nominowanych dostępna jest TUTAJ.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl