Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Grupa Saller rozpoczęła budowę Parku Handlowego w Śremie

Grupa Saller z Wrocławia rozpoczęła budowę Parku Handlowego w Śremie. Obiekt położony  u zbiegu ulic Zamenhofa i Przemysłowej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dyskontu spożywczego Lidl. Zakończenie budowy zaplanowano na trzeci kwartał 2019 roku.

Do dyspozycji klientów oddane zostanie około 7 tys. mkw. oraz ponad 200 miejsc parkingowych. Wśród najemców znajdują się KiK, Neonet oraz Smyk, obecnie trwa komercjalizacja ostatnich wolnych powierzchni.

– Jesteśmy przekonani, że doskonałe usytuowanie oraz interesujący i zróżnicowany mix najemców sprawi, iż nasz nowy Park Handlowy będzie chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Śremu ale również okolicznych miejscowości – komentuje Josef Saller, prezes Grupy Saller.

Rekalma Apsys
r e k l a m a
Park Handlowy w Śremie

Saller powiększa portfolio obiektów w Polsce

W ubiegłym roku w Polsce Grupa Saller kupiła łącznie kilkanaście obiektów. Zrealizowała również własne projekty – otwarto parki w Oławie i Brzegu, a pod koniec roku zostały otwarte parki w Dzierżoniowie oraz Legnicy. Zakończenie rozbudowy parku handlowego w Żorach planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2019.

Jak podkreśla zarząd firmy, tak szybki rozwój jest możliwy dzięki krótkiemu procesowi decyzyjnemu.

Grupa Saller jest operatorem ponad 1,5 mln mkw. GLA, na co składa się  ponad 400 obiektów. Firma została założona przez Josefa Sallera w Bawarii w 1981 roku. Obecnie główna siedziba firmy Saller znajduje się w Weimarze–Legefeld. W trakcie prawie 40 lat obecności w sektorze nieruchomości komercyjnych grupa, oprócz Niemiec, rozwinęła swoją działalność również na terenie Polski, Czech i Słowacji.

Grupa Saller jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forym 2019 Exhibition & Awards.