Karuzela Kołobrzeg ma pozwolenie na budowę

Spółka Karuzela Kołobrzeg otrzymała w styczniu tego roku decyzję pozwolenia na budowę dla całego obiektu centrum handlowego Karuzela. Obiekt zostanie zaprezentowany podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019.

Planowana galeria handlowa powstanie w Budzistowie w gminie Kołobrzeg. Działka na której powstanie centrum znajduje się przy drodze łączącej budowany obecnie węzeł Kołobrzeg Wschód trasy S6 z niedawno zrealizowanym rondem Janiska na obwodnicy Kołobrzegu.

Kolejnym etapem zmierzającym do realizacji Karuzeli jest przetarg na generalnego wykonawcę który rozpocznie się na przełomie lutego i marca. Jak informuje inwestor, da to  możliwość rozpoczęcia prac w okolicy wakacji tego roku i ich zakończenia w drugiej połowie przyszłego roku.

Oferta handlowa Karuzeli Kołobrzeg

Centrum będzie składało się z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin. Całkowita powierzchnia handlowa to łącznie 30 tys. mkw i w skład niej wejdzie około 90 sklepów m.in. Lidl, Leroy Merlin, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk.

Karuzela powstanie na działce o powierzchni 10 ha i będzie miała parking na około 1 tys, miejsc postojowych. Projekt architektoniczny wykonała firma MTDI (dawniej Bose International) specjalizująca się w projektowaniu centrów handlowych a znana z takich obiektów jak Silesia w Katowicach czy Avenida na dworcu PKP w Poznaniu.

Karuzela w Kołobrzegu to wspólny projekt polskiej spółki Karuzela Holding i belgijskiej firmy Mitiska REIM zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości handlowe w całej Europie. Partnerzy są właścicielami 4 centrów handlowych działających pod nazwą Karuzela a położonych w Wodzisławiu Śląskim, Lublińcu, Turku i Wrześni.

Karuzela Holding i Mitiska REIM

Karuzela Holding to polska spółka deweloperska, założona i zarządzana przez Janusza Botorak i Grzegorza Pękalskiego. Specjalizuje się ona w działalności deweloperskiej oraz inwestycjach w powierzchnie handlowe w Polsce. Za pośrednictwem swoich biur zlokalizowanych w Warszawie i Poznaniu Karuzela Holding kompleksowo obsługuje  proces budowy, w tym szczególnie parków i galerii handlowych w miastach o liczbie mieszkańców od 20 tys. do 60 tys.

Mitiska REIM to europejski inwestor specjalizujący się w parkach handlowych i lokalnych centrach wygodnych zakupów. Obiekty handlowe inwestora oferują wygodne zakupy, dogodną liczbę miejsc parkingowych oraz infrastrukturę zewnętrzną, zaś najemcami są zazwyczaj popularne marki detaliczne oraz operator  spożywczy, który zapewnia wysoki wskaźnik odwiedzalności obiektu. Mitiska REIM posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży. Model inwestycyjny firmy polega na zawieraniu partnerstw oraz pozycjonowaniu się jako aktywny, tworzący wartość dodaną inwestor, który współpracuje z doświadczonymi lokalnymi partnerami, budując wspólne inwestycje w poszczególnych regionach. Fundusz realizuje strategię tworzenia wartości dodanej poprzez realizację inwestycji deweloperskich, przebudowy i rozbudowy, repozycjonowanie istniejących obiektów, a także umiejętne i aktywne zarządzanie aktywami nieruchomościowymi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl