Grupa Hosso przyciąga najemców i przygotowuje kolejne projekty

Należące do Grupy Hosso obiekty w Gubinie i Świebodzinie przyciągają kolejnych najemców. – Wyraźnie rosnące zainteresowanie naszym projektem w Gubinie skłoniło nas do rozważenia rozbudowy tego obiektu. Jesteśmy na etapie projektowania II etapu inwestycji – mówi dla Retailnet.pl Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem do otwarcia Hosso w Drawsku Pomorskim.

Hosso Gubin i Hosso Świebodzin to projekty zrealizowane przez Grupę Hosso w województwie lubuskim. Dzięki rozbudowanemu tenant-mixowi i dogodnej lokalizacji, notują bardzo dobre wyniki. – Wiemy, jak ważne dla klientów jest, by znaleźć pełną ofertę modową, gastronomiczną i usługową w jednym miejscu, dlatego konsekwentnie wprowadzamy nowe marki do portfolio naszych najemców. Po kilku miesiącach funkcjonowania obu obiektów widzimy, że przyjęta przez nas strategia doskonale się sprawdza – mówi Anna Hawrylik.

Zmiany w Hosso Gubin

Nowi najemcy wzbogacą ofertę handlową m.in. Galerii Gubin. W styczniu portfolio najemców galerii uzupełniła kawiarnia z autorskimi lodami. Ponad 50-metrowy lokal sieci Lizz Cafe zlokalizowany jest na parterze centrum. Już niebawem do grona najemców Hosso Gubin dołączą dwa inne punkty. Na wynajęcie lokalu w obiekcie zdecydował się jeden z największych operatorów salonów prasowych w naszym kraju – Świat Prasy. Licząca ponad 250 lokalizacji sieć w Hosso Gubin zajmie lokal o powierzchni 35 mkw. Kolejną nowością dla klientów centrum będzie punkt marki Halloo. Świadcząca usługi z zakresu naprawy i serwisów telefonów sieć wybrała lokalizację na parterze galerii.

hosso-galeria

Otwarte w 2018 roku Hosso Gubin notuje tak dobre wyniki, że inwestor zdecydował się na rozbudowę obiektu o dodatkową powierzchnię handlową. – Jesteśmy nową galerią na rynku, ale już teraz widzimy jak dobrze wpisaliśmy się w potrzeby mieszkańców Gubina, niemieckiego Guben oraz okolic. Nasze centra doceniają także najemcy, którzy powiększają swoje lokale albo otwierają nowe salony, dlatego planujemy powiększenie obiektu – zapowiada Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso. Obecnie na powierzchni 11 tys. mkw. Hosso Gubin znajduje się 30 najemców.

Hosso Świebodzin skomercjalizowane w 97 proc.

Szeroka oferta jest dużym atutem także Hosso Świebodzin. Do grona najemców galerii wkrótce dołączy Deichmann – lider na europejskim rynku detalicznym w branży obuwniczej oraz Dealz – międzynarodowa sieć sklepów będąca częścią największej w Europie sieci dyskontów – Poundland. W efekcie tego poziom komercjalizacji otwartego w grudniu 2018 roku obiektu osiągnął już 97 proc.

Galeria o powierzchni 12 tys. mkw. zlokalizowana jest w pobliżu drogi S3. W Hosso Świebodzin znajduje się sklep międzynarodowej sieci Action, z szerokim wyborem produktów codziennego użytku w przystępnych cenach. Na terenie Centrum zlokalizowany jest sklep RTV Euro AGD, oferujący sprzęt elektroniczny oraz sprzęt gospodarstwa domowego. W Galerii znajdują się także dyskont Pepco, księgarnia Empik, siłownia Quanfit oraz drogeria Hebe.

hosso-galeria-tlum

Nowe inwestycje

Widząc ogromny potencjał w galeriach rozrywkowo-handlowych w mniejszych miejscowościach, Grupa Hosso sukcesywnie powiększa się o nowe obiekty. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia centrum rozrywkowo-handlowego w Drawsku Pomorskim, które zaplanowano na zakończenie pierwszego kwartału 2019 roku.

Galeria Hosso w Drawsku Pomorskim to 3-piętrowy nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni około 10 tys. mkw., który został przygotowany tak, aby swoją ofertą trafiać do szerokiego grona mieszkańców Drawska, okolicznych miejscowości, a także licznie odwiedzających je turystów. Gwarancją sukcesu obiektu będzie mocne portfolio najemców. W centrum znajdować się będą m.in. CCC, Neonet, Pepco, KIK, Rossmann, Sinsay, Top Secret. Na terenie centrum Hosso znajdzie się także kręgielnia oraz rozbudowana nowoczesna strefa food court.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl