Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Północna planuje nowe inwestycje. W obiekcie powstanie tężnia solankowa

Od otwarcia Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce minęło prawie półtora roku. Obiekt ugruntował swoją pozycję na rynku, a w tym roku zaskoczy klientów nowymi inwestycjami. Jak zapowiada w rozmowie z Retailnet Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej, inwestor zamierza zagospodarować teren znajdujący się od strony ulicy Trakt Nadwiślański.

Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej
Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej

– W 2019 roku planujemy klika ciekawych inwestycji, które podniosą atrakcyjność Galerii Północnej. Zagospodarujemy teren znajdujący się od strony ulicy Trakt Nadwiślański, powstanie tam strefa rekreacyjna i parking naziemny. Na dachu centrum chcielibyśmy zaś utworzyć tężnię solankową. Będzie to pierwsza taka inwestycja w północno-wschodniej Warszawie, szczególnie ważna biorąc pod uwagę złą jakość powietrza w stolicy. Dzięki niej nasz ogród na dachu zyska specjalny zdrowy mikroklimat, wspierający m.in. leczenie alergii czy chorób górnych dróg oddechowych – mówi dla Retailnet Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej.

Poza inwestycjami w infrastrukturę wokół obiektu i plany budowy tężni solankowej galeria mocno postawi także na innego rodzaju rozrywkę.

Oferta rozrywkowa w Galerii Północnej

– Nie zwalniamy tempa i już od stycznia ruszyliśmy z kolejnymi ciekawymi projektami. Jedną z najciekawszych propozycji rozrywkowych 2018 roku okazały się spotkania z najbardziej popularnymi satyrykami w Polsce, dlatego Nowy Rok zaczynamy spotkaniem z Piotrem Bałtroczykiem, który odwiedzi nas 22 lutego. Dużym zainteresowaniem naszych gości cieszyła się zeszłoroczna oferta kulturalna, dlatego obok wtorkowych teatrzyków dla dzieci w naszym programie pojawiły się też spotkania teatralne dla dorosłych, organizowane w piątki pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka. Wieczory teatralne dla dorosłych ruszyły wraz z początkiem roku a sukces frekwencyjny dwóch pierwszych przedstawień utwierdza nas w przekonaniu, że była to słuszna decyzja. W 2019 roku do galerii wrócą lubiane organizacje i fundacje, a pod koniec stycznia wraz z rozpoczęciem ferii szkolnych zapraszamy do udziału evencie licencyjnym Lego Star Wars. Specjalny plan atrakcji związany jest także z ogrodem na dachu, który oficjalnie otworzymy na wiosnę. Co ważne, wszystkie imprezy i animacje organizowane w Galerii Północnej są bezpłatne i dostępne dla każdego.  Nasi stali klienci wiedzą, że w Galerii Północnej można zawsze ciekawie spędzić czas. Teraz chcemy, aby przekonała się o tym cała Warszawa – zapowiada Dyrektor Galerii Północnej.

Przypomnijmy, otwarcie Galerii Północnej odbyło się we wrześniu 2017 roku. Obiekt ma ponad 64 tys. mkw. powierzchni handlowej i oferuje ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek. W obiekcie działa także strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Calypso> Galeria zapewnia 2 tys. miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV Euro AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC.

GTC jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019.