Wojas notuje wzrost przychodów

wojas-fb-rumunia

Wojas S.A. informuje, iż wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Grupę Kapitałową Wojas S.A. w styczniu br. wyniosła 16,282 mln zł i była wyższa o 3,4 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w styczniu 2018 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w styczniu 2019 roku wyniosły 14,337 mln zł i były wyższe o 5,4 proc. od przychodów osiągniętych w styczniu 2018 roku.

Dobry rok dla Wojasa

Rok 2018 był udany dla sieci Wojas pod względem osiągniętych przychodów. W grudniu wyniosły one 23,442 mln zł i ukształtowały się na takim samym poziomie jak w grudniu 2017 roku. Z kolei w całym okresie od okresie od stycznia do grudnia 2018 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 237,486 mln zł i była wyższa o 0,1 proc. w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej w grudniu 2018 roku wyniosły 17,399 mln zł i były niższe o 12,5 proc. od przychodów osiągniętych w grudniu 2017 roku. Narastająco, w okresie styczeń-grudzień 2018 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 186,239 mln zł i były niższe o 5,5 proc. od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Sieć sprzedaży Wojas

Sprzedaż detaliczna Wojas realizowana jest przez własną sieć sprzedaży w Polsce, Słowacji, Czechach, Białorusi i w Rumunii oraz przez kanał online. W I półroczu 2018 r sieć zmniejszyła się o trzy salony i na koniec czerwca liczyła 174 salony.

Wojas S.A. kontynuuje działalność prowadzoną od roku 1990 przez jego jedynego założyciela Wiesława Wojasa w formie jednoosobowej działalności gospodarczej ZPH Wojas. W początkowym okresie działalności firma funkcjonowała jako niewielki zakład produkcyjny, który zatrudniał kilkanaście osób i produkował kilkadziesiąt tysięcy par obuwia rocznie. W 1994 r. ZPH Wojas nabyły część majątku dawnych Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego „Podhale”. W kolejnych latach systematycznie rozwijano firmę poprzez zakup nowych urządzeń, wzrost zatrudnienia oraz zdobywanie nowych rynków sprzedaży. Do 1 kwietnia 2007 r. przedsiębiorstwo działało pod nazwą Zakłady Produkcyjno-Handlowe Wojas Wiesław Wojas.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl