Etno Cafe i Brew Bar od wiosny w Galerii Młociny

Pochodząca z Wrocławia sieć Etno Cafe wpisała się na listę najemców najnowszego, warszawskiego kompleksu handlowo-rozrywkowego. Kawiarnia zajmie w Galerii Młociny 85 mkw. i będzie częścią Dech na Bielanach, jednej z przestrzeni tworzących strefę restauracyjno-rozrywkową nazwaną Spotkania i Dania. Wyróżnikiem Etno Cafe na Bielanach będzie pierwszy w Polsce bar w całości poświęcony kawie parzonej alternatywnymi sposobami. Otwarcie Galerii Młociny, wynajętej w ponad 90 proc. jest planowane wiosną tego roku.

Galeria Młociny o powierzchni handlowej 75 tys. mkw., zgromadzi 220 wyjątkowych sklepów oraz punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie, jak również pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

Etno Cafe zajmie lokal o powierzchni 85 mkw.

Jedna z najdynamiczniej rozwijających się kawiarnianych sieci ma swoje lokale m.in.: we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Lesznie. Najnowszy, w Galerii Młociny, będzie pierwszą lokalizacją w północnej części Warszawy. Dotychczas, stołeczni fani kraftowej, wypalanej w Polsce kawy albo Brew Coffee, czyli butelkowanej kawy macerowanej na zimno mogli spotkać Etno Cafe głównie w centrum miasta. Kawiarnia, w realizowanym przez Echo Investment kompleksie, będzie jedną z największych w kraju i stanie się częścią Dech na Bielanach – otwartej, pełnej życia przestrzeni z 8 lokalami z szybkimi przekąskami, 3 coctail barami, 3 food truckami i ponad 670 miejscami siedzącymi. Dużym wyróżnikiem bielańskiego Etno Cafe będzie premiera Brew Baru, czyli stanowiska w całości poświęconego kawom parzonym alternatywnymi metodami. Aromatyczny napar przygotowywany będzie m.in. z kawy Speciality Wroasters, którą Etno Cafe wypala we własnej palarni.

– Etno Cafe doskonale pasuje do naszych Dech, na których – podobnie jak w całej strefie Spotkania i Dania – będzie panował bezpretensjonalny klimat do spotkań i rozmów przy kawie czy pysznym jedzeniu. Już od wiosny będziemy także polecać relaks na ponad tysiąc metrowym zadaszonym, drewnianym tarasie z leżakami i hamakami. Jestem pewnny, że mieszkańcy Bielan pokochają to miejsce – mówi Marcin Szlufik, Senior Leasing Manager, z Działu Centrów Handlowych, Echo Investment.

Jednym z sekretów na sukces Etno Cafe jest stylowy i szybko zapadający w pamięć wystrój wnętrz. Sercem kawiarni, które dla sieci od prawie samego początku projektuje CUDO Grupa Projektowa mająca na swoim koncie realizacje m.in. dla Pasibusa, jest centralnie zlokalizowany bar z charakterystycznym metalowymi i miedzianymi konstrukcjami. Projektanci podkreślają ich unikalność. Każdy z osobna adaptowany jest do konkretnego pomysłu na wnętrze kawiarni. Etno Cafe to także mnóstwo zielonych roślin oraz piękne, wygodne i ręcznie robione drewniane meble, które do kawiarni trafiają z polskiej firmy 366 Concept.

Kawiarnia w Galerii Młociny wyróżniać się będzie czytelnym podziałem przestrzeni na różne strefy. Dzięki nim ma być czymś więcej niż tylko miejscem, w którym można delektować się kubkiem pachnącej kawy. Etno Cafe na Bielanach zachęci do spotkań towarzyskich, będzie przyciągać wydarzeniami kulturalnymi i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Stworzy też warunki do wygodnej pracy przy komputerze – stoły z przelotkami na kable i dodatkowe gniazda z prądem. Standardem sieci jest także przystosowanie wszystkich przestrzeni pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych. W ofercie Etno Cafe na Bielanach znajdzie się również szeroki asortyment sklepowy. Poza świeżo palonymi ziarnami, klienci będą mogli kupić również ekologiczne kubki na kawę i metalowe butelki na wodę, kawiarki, młynki, a także akcesoria do parzenia kawy alternatywnymi metodami, tzw. slow coffee.

– Stolica jest dla nas bardzo istotnym rynkiem, bo warszawiacy są zakochani w kawie. Strategicznie, zawsze celujemy w najbardziej atrakcyjne lokalizacje, dlatego obecność w najnowszym kompleksie – w którym tak duży nacisk położono na gastronomię i rozrywkę – to naturalny krok. Dzięki Etno Cafe w Galerii Młociny miłośnicy dobrej kawy z Bielan, nie będą musieli się już ruszać do centrum – mówi Zbigniew Dolata, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci, Etno Cafe.

Nowe, wielofunkcyjne centrum Bielan

W przyjaznej, zielonej przestrzeni Galeria Młociny zgromadzi 220 wyjątkowych sklepów oraz punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie, jak również pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

Inwestycję wyróżnia nowatorskie podejście w projektowaniu miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji Metro Młociny, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Docelowo kompleksem zarządzać będzie EPP. Echo Investment odpowiada natomiast całościowo za proces deweloperski i najem.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Galerii Młociny oraz jej profili na Facebooku i Instagramie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl