Castorama zainwestuje w Nowym Sączu

Castorama Polska, sieć sklepów budowlanych, zakupiła grunt inwestycyjny o powierzchni ok. 6 ha w Nowym Sączu. Teren jest przeznaczony pod zabudowę usługową, w tym handel wielkopowierzchniowy.

Sprzedającego w transakcji reprezentowali eksperci z międzynarodowej agencji doradczej JLL.

– Na mapie nieruchomości handlowych w Polsce jest coraz mniej tzw. białych plam. Dotyczy to zwłaszcza dużych aglomeracji, które stają się coraz bardziej nasycone i w tej sytuacji uwaga inwestorów naturalnie przenosi się na mniejsze rynki, oferujące możliwości dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że wyjątkowo atrakcyjne położenie sprzedanej nieruchomości przełoży się na sukces handlowy jej nabywcy – komentuje Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych, JLL.

Przychody Castoramy

Po pierwszym półroczu 2018 roku należąca do Grupy Kingfisher sieć marketów budowlanych Castorama osiągnęła na polskim rynku 726 mln funtów obrotów. To oznacza wzrost o 2,8 proc. w ujęciu rok do roku licząc po stałym kursie funta do złotówki. Sprzedaż na porównywalnej liczbie sklepów wzrosła w tym okresie o 1,5 procent.

W ujęciu globalnym Castorama zanotowała spadek obrotów o 6 procent. Wyniosły one ponad 1,2 mld funtów. Zdaniem zarządu firmy to efekt m.in. spadku footfallu, pogody oraz odbywającej się właśnie transformacji wewnątrz firmy.

Cała Grupa Kingfisher zanotowała jednak wzrost przychodów. Wyniosły one w I półroczu ponad 6 mld funtów. Zysk ze sprzedaży detalicznej wyniósł 404 mln funtów, wobec 467 mln funtów rok wcześniej. To spadek aż o 13,5 proc.

Castorama w Polsce

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii DIY/home improvement w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia blisko 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1,2 tys. sklepów w 10 krajach Europy.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl