P.A. Nova sprzedaje cztery parki handlowe

Spółka P.A. Nova S.A. podpisała przedwstępne umowy sprzedaż czterech parków handlowych. Nowym właścicielem obiektów zostanie Torwell Investment Sp. z o.o.

Zgodnie z umową spółka Torwell Investment przejmie 100 proc. udziałów w czterech spółkach, należących do firmy P.A. Nova, które są właścicielami parku handlowego w Kamiennej Górze, Krośnie, Myszkowie, oraz w Sosnowcu.

Strony ustaliły, że ostateczna wartość transakcji zostanie określona w oparciu o uzgodnioną wartość nieruchomości skorygowaną o saldo pozostałych aktywów i zobowiązań spółek, w tym zobowiązań z tytułu kredytów bankowych i z tytułu pożyczek otrzymanych od P.A.Nova według stanu na dzień zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży.

Przyrzeczone umowy sprzedaży zostaną zawarte do dnia 30.06.2019 r. Warunkiem ich zawarcia jest między innymi pozytywne zakończenie procesu due diligence oraz akceptacja transakcji przez banki kredytujące spółki celowe.

Gliwicka spółka P.A. Nova

P.A.Nova S.A. od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca realizuje inwestycje dla sieci handlowych oraz
dla sektora budownictwa przemysłowego. Panova jest właścicielem 10 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu handlowo-usługowego w Raciborzu oraz  5 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze i Chorzowie). Zarządzaniem obiektami zajmuje się specjalnie powołana w tym celu spółka P.A. Nova Management. Spółka jest także właścicielem trzech obiektów przemysłowych.

W roku 2017 firma rozpoczęła działalność w sektorze mieszkaniowym. W Niemczech w miejscowości Bad Staffelstein powstaje pierwsze osiedle domów mieszkalnych firmy Panova. Spółka jest notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od lipca 2007 r.

P.A. Nova S.A. w zeszłym roku rozpoczęła budowę park handlowy w Jaworznie. Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie centrum handlowego Galeria Galena, którego firma jest właścicielem. Powierzchnia najmu nowego parku handlowego wyniesie prawie 3,5 tys. mkw. najmu. Swoje sklepy otworzy w nim trzech najemców. Największym najemcą będzie Decathlon, który zajmie lokal o powierzchni 1770 mkw. Będzie to już 11 sklep tej marki na Śląsku. Otwarcie obiektu zaplanowano w pierwszym kwartale 2019 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl