Pepco w rozbudowanej Dekadzie Skierniewice

Ponad 500 mkw. GLA zajmie salon europejskiej sieci dyskontów Pepco w rozbudowanej Dekadzie Skierniewice. Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Projekt rozbudowy Dekady Skierniewice zakłada znaczne powiększenie powierzchni centrum. Z dotychczasowych 3420 mkw. GLA powierzchnia handlowa obiektu wzrośnie niemal czterokrotnie do ponad 12 tys. mkw. GLA. Obiekt zyska 3 dodatkowe kondygnacje, kilkanaście nowych lokali handlowych i podziemny parking na ok. 250 miejsc. Całkowita powierzchnia zmodernizowanego centrum wyniesie ponad 20 tys. mkw.

– Dekadę Skierniewice rozbudowujemy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów – tych którzy lubią zakupy w sieciówkach i eleganckich butikach, ale też tych bardziej oszczędnych. Pepco uzupełni ofertę sklepów funkcjonujących obecnie w centrum oraz salonów, które znajdą się w rozbudowanej części obiektu, m.in. Smyk, Yes czy Swiss – mówi Michał Belta, dyrektor Galerii Handlowej Dekada Skierniewice.

Dekada Skierniewice zapełnia się najemcami

Nowy najemca doskonale wpisze się w obowiązujące trendy. Zakupy w wielobranżowych sklepach dyskontowych deklaruje około 1/3 Polaków. Są to głównie kobiety, które kupują tego typu artykuły zdecydowanie częściej niż mężczyźni, starając się jednocześnie ograniczać ilość wydawanych pieniędzy. Sieć Pepco, jednego z najpopularniejszych sprzedawców w tej kategorii, klienci cenią za rozsądne ceny, dobrą jakość i duży asortyment produktów.

– Naszym głównym celem jest zapewnienie klientom produktów w najniższych cenach i w jak najdogodniejszych warunkach zakupowych. Sklepy Pepco w całej Europie odwiedza 15 milionów klientów miesięcznie także dlatego, że staramy się zawsze być jak najbliżej ich codziennego życia, w centralnych punktach miast, w parkach i centrach handlowych, w których realizują swoje codzienne zakupy. Lokalizacja sklepu Pepco w Dekadzie Skierniewice wpisuje się także w taktykę rozwoju naszej sieci również w mniejszych miastach i cieszymy się, że dzięki planom rozbudowy obiektu znaleźliśmy tu optymalny dla naszych potrzeb lokal i będziemy wkrótce obecni w kolejnym centrum Dekada – mówi Katarzyna Wilczewska, Kierownik ds. komunikacji korporacyjnej Pepco Poland.

11 obiektów w portfolio spółki Dekada

Galeria handlowa Dekada jest pierwszym i jedynym tego typu obiektem w 50-tysięcznych Skierniewicach. Zlokalizowana w ścisłym centrum miasta przy ul. Reymonta w niewielkiej odległości od miejskiego Rynku stała się najważniejszym punktem na handlowej mapie miasta. Po 8 latach funkcjonowania obiekt przejdzie istotną przemianę, wzmocni się o nowe sklepy z sektora modowego oraz ofertę gastronomiczną i usługową zgodnie z aktualnymi potrzebami i oczekiwaniami konsumentów.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl