Trei Real Estate przyspiesza inwestycje w Polsce

Oferta handlowa w małych miastach jest wciąż niedoszacowana, podczas gdy rynek dużych centrów handlowych z roku na rok staje się coraz bardziej nasycony. Deweloperzy szukają nowych możliwości, a najemcy kolejnych lokalizacji. Naturalną odpowiedzią w tej sytuacji jest rozwój parków handlowych, które odpowiadają w Polsce za 12 proc. podaży nowoczesnej powierzchni handlowej. Według JLL w 2018 roku parki handlowe dostarczyły ok. 82 tys. mkw. nowej przestrzeni do wynajęcia. Trei Real Estate Poland otworzył w tym czasie trzy Vendo Parki, a do końca 2019 deweloper planuje budowę kolejnych sześciu obiektów, co oznacza dwukrotny wzrost inwestycji w Polsce.

Portfolio Trei Real Estate zawiera już dziesięć parków handlowych. Obiekty zlokalizowane są w Chodzieży, Dąbrowie Górniczej, Świdnicy, Mińsku Mazowieckim, Milanówku, Chełmie, Nysie, Skierniewicach oraz dwa znajdują się w Łodzi.

Nowe lokalizacje i rosnące zainteresowanie najemców

Aktualnie w realizacji są trzy parki handlowe, w tym pierwsza inwestycja Trei na Pomorzu – Vendo Park w Bytowie, którego budowę firma rozpoczęła w sierpniu 2018. Realizowany na działce o powierzchni 0,8 ha obiekt, ma być gotowy pod koniec marca, a aktualnie trwają tam prace wykończeniowe w lokalach najemców, którzy już na wczesnym etapie budowy w całości skomercjalizowali Vendo Park. Na powierzchni 2,9 tys. mkw. znajdzie się 5 sklepów, Rossmann, Media Expert, KiK, Pepco i CCC. Kolejnym ważnym dla Trei punktem na handlowej mapie Polski jest Pułtusk, gdzie pod koniec roku zakończono prace projektowe oraz rozpoczęto przygotowanie placu pod nową inwestycję. Będzie to większy obiekt niż ten, który Trei realizuje w Bytowie. Vendo Park dostarczy najemcom ok. 4 tys. mkw. komfortowej powierzchni handlowej, na której planowanie jest stworzenie 8 sklepów. Obecnie firma prowadzi zaawansowane negocjacje z najemcami. Deweloper finalizuje również prace projektowe dotyczące parku handlowego w Ostrołęce. Obiekt powstanie przy ulicy Witosa na działce o powierzchni 0,7 ha. Trei przebudowuje również fragment ulicy Zielonej, by poprawić dojazd do Vendo Parku klientom i dostawcom. Inwestycja w Ostrołęce rozpocznie się wiosną.

– Jesteśmy stabilnym partnerem dla naszych najemców, planujemy inwestycje w długiej perspektywie, a dynamiczny rozwój umożliwia nam finansowanie projektów z własnych środków. Co więcej samodzielnie zarządzamy portfolio naszych Vendo Parków, co pozwala nam na elastyczne podejście do potrzeb najemców. Przyjęta przez nas strategia umożliwia również znaczną optymalizację kosztową – opłaty serwisowe utrzymują się na poziomie 1.5 – 2.0 EUR, nie dociążając czynszów, co daje nam przewagę nad dużymi centrami handlowymi, gdzie koszty sięgają nawet 20 EUR – komentuje Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

Rekordowa liczba zakupionych działek

W minionym roku Trei otworzył w Polsce trzy parki handlowe: w Dąbrowie Górniczej, Chodzieży i Łodzi, które łącznie zaoferowały najemcom ponad 20 tys. mkw. komfortowej powierzchni handlowej. Obecnie firma prowadzi negocjacje dotyczące ostatniego lokalu w budynku przy Gojawiczyńskiej w Łodzi, a pozostałe dwa obiekty są w 100 proc. wynajęte. Tylko w ubiegłym roku deweloper podpisał 40 umów najmu, co świadczy o wysokim zainteresowaniu parkami handlowymi na polskim rynku. Trei stał się również partnerem dla marek, które dopiero wchodzą na polski rynek, jak Tedi (pierwszy sklep otwarto w Vendo Parku w Dąbrowie Górniczej) czy Action.

– W tym roku planujemy rozszerzyć grono naszych najemców o znane marki odzieżowe, które do tej pory były obecnie jedynie w galeriach handlowych. Priorytetowo traktujemy również zwiększenie liczby inwestycji. Tylko w ubiegłym roku zabezpieczyliśmy w Polsce 11 działek i tym samym dysponujemy 13 lokalizacjami o całkowitej powierzchni ponad 17 ha –  mówi Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

W 2019 roku Trei planuje budowę sześciu parków handlowych w Polsce. Oprócz wspomnianych wyżej obiektów w Bytowie, Ostrołęce i Pułtusku, Vendo Parki powstaną również w Łasku, Solcu Kujawskim i Jaworze.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl