Echo Investment pozyska 40 mln zł na rozwój biznesu

Spółka Echo Investment rusza z emisją kolejnej serii obligacji dla inwestorów indywidualnych. Deweloper wyemituje papiery o wartości do 40 mln zł. Oprocentowanie obligacji serii J i J2 jest oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 3,4 proc. Obligacje będą miały 4,5 roku zapadalności. Sprzedaż rozpoczyna się 18 lutego i jest zaplanowana do 1 marca 2019 r. 

Pieniądze z emisji obligacji Echo Investment planuje wykorzystać na finansowanie rozwoju biznesu. Spółka ma obecnie w budowie i przygotowaniu ponad 1,1 miliona mkw. biur, mieszkań i powierzchni handlowo-rozrywkowej.

W ofercie uczestniczy Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i konsorcjum Noble Securities S.A., Michael / Ström Dom Maklerski S.A. oraz Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A.

W budowie i przygotowaniu ponad 1 mln mkw.

– Echo Investment ma grunty, które zabezpieczają działanie na najbliższe 4-5 lat. Powstanie na nich znacząca liczba świetnych projektów deweloperskich. W budowie mamy cały wielofunkcyjny projekt Browarów Warszawskich, który odniósł wielki sukces. To potwierdza wielki potencjał przed podobnymi miastotwórczymi projektami, jak Tymienieckiego w Łodzi, który właśnie rozpoczynamy. Ponieważ warunki rynkowe są korzystne dla sektora mieszkaniowego, w tym roku zamierzamy rozpocząć budowę około 1,5 tys. mieszkań na sprzedaż, jednocześnie dbając o utrzymanie wysokich marż. Nasz dział zakupów jest skupiony na pozyskiwaniu kolejnych terenów pod projekty mieszkaniowe, dzięki czemu wkrótce Echo Investment stanie się liderem rynku. Uzupełnieniem biznesu mieszkaniowego na sprzedaż jest nasz projekt Resi4Rent – pierwsza instytucjonalna platforma mieszkań na wynajem. Dzięki niej wypełnimy rynkową niszę oraz staniemy się liderem również na tym rynku. W perspektywie 3-5 lat platforma zgromadzi 5-7 tys. mieszkań – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment emituje obligacje dla inwestorów indywidualnych od 2014 r. Do tej pory wyemitowała dla indywidualnych inwestorów papiery o łącznej wartości 600 mln zł, z czego 400 mln PLN nadal jest przedmiotem obrotu na giełdzie, a pozostałe 200 mln zł zostało wykupione w terminach zapadalności. Spółka cieszy się również doskonałą współpracą z instytucjami finansowymi, które obecnie są w posiadaniu obligacji Echo o nominalnej wartości ponad 716 mln zł. W kwietniu 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny obligacji dla inwestorów indywidulanych, na podstawie którego Echo w maju i październiku 2018 r. uplasowało obligacje o nominalnej wartości 100 mln zł.

– Grupa Echo Investment w trzech kwartałach 2018 r. wypracowała 158 mln zł zysku netto. Stale współpracujemy z największymi bankami i instytucjami finansowymi, a nasz wskaźnik zadłużenia do wartości aktywów wynosił na 30 września 2018 r. 23 proc.. To dobry punkt wyjścia dla przyszłego rozwoju i dalszego umacniania Grupy – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

Echo Investment jest częścią grupy kapitałowej PIMCO – Oaktree – Griffin Real Estate

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Flagowym projektem, uzupełniającym tkankę miasta, są Browary Warszawskie, powstające w sercu najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Spółka przygotowuje kolejne kompleksowe projekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 150 projektów o łącznej powierzchni 1,5 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski.

Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej PIMCO – Oaktree – Griffin Real Estate.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl