Komputronik zamierza zintensyfikować ekspansję

Salon Komputronik

W 2018 roku firma Komputronik zorganizowała 27 otwarć i reotwarć salonów stacjonarnych w całej Polsce. W tym roku, jak zapowiada zarząd sieci, spółka zamierza jeszcze zintensyfikować ekspansję.

9 lutego marka otworzyła salon w Koszalinie i jednocześnie obchodziła urodziny sklepu w Chrzanowie. 16 lutego kolejny salon – tym razem w Głogowie – będzie celebrował rocznicę swojego powstania.

Jak informują przedstawiciele sieci, z roku na rok wzrasta także sprzedaż internetowa. Mimo wszystko są branże i marki, w przypadku których nie wpływa to na sprzedaż w salonach stacjonarnych. Często ruchu nie determinuje nawet zakaz handlu w niedziele. Na pewno wpływają na to co najmniej dwa elementy – wysoka rozpoznawalność brandu, a także asortyment, który skłania klientów aby poznać go bliżej, a jednocześnie skorzystać z profesjonalnego i osobistego doradztwa specjalistów.

Plany ekspansji sieci Komputronik

Marka Komputronik może pochwalić się niesłabnącym zainteresowaniem punktów handlowych. W 2018 zanotowała nawet wzrost liczby klientów odwiedzających sklepy. Marka nie zwalnia tempa, czego efektem są kolejne salony na mapie Polski. Pierwsze w tym roku otwarcie nowoczesnego, komfortowego i spełniającego wysokie standardy sieci salonu miało miejsce w Koszalinie.

– Konsumenci jeszcze długo będą oczekiwać bezpośredniego kontaktu z produktami. Dlatego oprócz rosnących perspektyw w sektorze e-commerce, wciąż warto inwestować w działalność stacjonarną. Najlepiej, jeśli prowadzona działalność będzie wielokanałowa, a sprzedaż on-line będzie się przenikała z ofertami stacjonarnymi. Działania omnichannel to wiele korzyści dla marki, ale i satysfakcja dla klientów – informuje zarząd sieci.

Przypomnijmy, Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w kraju. Obecnie marka posiada prawie 140 placówek stacjonarnych w całej Polsce, a także prowadzi sprzedaż internetową. W szerokiej ofercie znajduje się ponad 100 tysięcy produktów kilkuset marek. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl