Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Polska wiodącym rynkiem w globalnej grupie Trei Real Estate

Grupa Trei Real Estate podsumowała wyniki za 2018 r. na wszystkich swoich sześciu międzynarodowych rynkach. Pod koniec ubiegłego roku grupa zarządzała portfelem 384 nieruchomości na całym świecie, przy czym większość aktywów – 34,4 proc. – znajduje się w Polsce. Trei koncentruje się na dalszym rozwoju i wzmacnianiu portfela nieruchomości handlowych i mieszkaniowych na wszystkich swoich rynkach.

Trei jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019. Swoje projekty zaprezentuje na stoisku 3.4.

Trei Real Estate GmbH jest międzynarodowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych z Niemiec, który działa na sześciu rynkach globalnych, takich jak: Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Portugalia i USA. Firma zwiększyła w 2018 r. swój wolumen projektów w budowie o 185 mln euro w porównaniu z rokiem poprzednim, obecnie jego wartość wynosi 685 mln euro. W ramach tej kwoty 105 mln euro przypada na budowane aktualnie projekty handlowe, a na nieruchomości mieszkaniowe aż 580 mln euro. W sumie Trei dostarczy na rynek około 2,400 mieszkań w Niemczech, Czechach, Polsce i USA. Około dwóch trzecich całego wolumenu projektów w budowie ma pozostać w portfelu firmy jako własność długoterminowa, a pozostała część zostanie sprzedana po ukończeniu.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Silny portfel aktywów Trei szczególnie w Polsce

Na koniec 2018 r. portfolio aktywów grupy Trei opiewało na kwotę 1.1 mld euro (w 2017 r .: 1.0 mld euro). Poziom najmu wyniósł 99.4 proc., pozostając na tym samym, wysokim poziomie co rok wcześniej. Spółka zarządza łącznie 384 nieruchomościami, z czego prawie 70 proc. znajduje się w Polsce (132 nieruchomości – 34,4 proc.) i Niemczech (128 nieruchomości – 33,3 proc.).

Pepijn Morshuis, prezes grupy Trei Real Estate
Pepijn Morshuis, CEO Trei

– W zeszłym roku znacznie rozszerzyliśmy naszą działalność deweloperską. Mając silną pozycję w sektorze nieruchomości handlowych, zrobiliśmy strategiczny krok na rynku mieszkaniowym, wchodząc na amerykański rynek w Charlotte w Północnej Karolinie. Aktualnie przygotowujemy drugi projekt w Stanach. Równolegle kontynuowaliśmy nasze cztery inwestycje mieszkaniowe w Berlinie. Oddaliśmy również do użytku trzy parki handlowe w Polsce – mówi Pepijn Morshuis, prezes grupy Trei Real Estate.

W segmencie nieruchomości komercyjnych grupa Trei w zeszłym roku skupiła się na budowie parków handlowych w Polsce. Firma otworzyła trzy nowe obiekty pod marką Vendo Park (Dąbrowa Górnicza, Chodzież i Łódź). Kolejne parki handlowe są obecnie w budowie.

– W Polsce zarządzamy już 119 obiektami handlowymi. W portfelu mamy 10 Vendo Parków, 109 sklepów sieci Biedronka, supermarket Aldi, 2 markety Tesco, 2 sklepy Media Expert oraz 13 gruntów pod zabudowę. W 2018 roku kupiliśmy 11 działek i w tym roku planujemy otworzyć kolejnych 6 Vendo Parków, co podwoi liczbę nowych projektów rok do roku. Obserwujemy, że ze względu na rosnące nasycenie powierzchni w centrach handlowych zlokalizowanych w dużych miastach, najemcy poszukują alternatywnych kierunków rozwoju, takich jak parki handlowe, szczególnie w tych mniejszych miejscowościach. A wysoki poziom najmu w naszych dziesięciu Vendo Parkach w Polsce, który wynosi niemal 100 proc., tylko potwierdza ten trend – podkreśla Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

O firmie Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.