Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Rośnie nowe centrum handlowe w Czeladzi

W Czeladzi przy ulicy Grodzieckiej powstaje nowa galeria handlowa. Projekt pod nazwą DL Shopping Center Czeladź realizuje spółka DL Invest Group. Planowany termin oddania obiektu do użycia to czerwiec/lipiec 2019 roku.

DL Shopping Center Czeladź powstaje na obszarze blisko 2,5 hektara, w tym 1,74 ha to teren sprzedany przez gminę Czeladź. Szacowany całkowity koszt nowej inwestycji będzie przekraczał kwotę 40 mln zł. Łączna powierzchnia nowego parku handlowego to około 5 tys. mkw. Parking znajdujący się na terenie parku handlowego pomieści 144 samochody, w tym 7 miejsc zostało przewidzianych dla osób niepełnosprawnych, a dwa miejsca dla rodzin z dziećmi. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma DL Invest Group PM SA.

W ramach inwestycji nastąpi przebudowa układu komunikacyjnego przy ulicy Grodzieckiej. Zastosowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Grodzieckiej z Tuwima, jak również na głównym wjeździe do Galerii. Wykonane zostanie również oznaczenie pionowe i poziome na ulicy Grodzieckiej pomiędzy ulicą Kombatantów, a ulicą 11 listopada. W zakresie przebudowy ulicy Grodzieckiej Inwestor wykonuje budowę dwóch zatok autobusowych wraz z przystankami.

– Dodatkowo przy ulicy Grodzieckiej, podczas wykonywanej przez inwestora regulacji ruchu oraz przebudowy całego układu komunikacyjnego w tym miejscu, ma zostać utworzonych dodatkowo około 30 miejsc parkingowych. Na skrzyżowaniu ulicy Grodzieckiej z Tuwima powstanie sygnalizacja świetlna, podobnie jak na głównym wjeździe do galerii – mówi Aneta Kulik, dyrektor ds. klientów kluczowych w DL Invest Group PM SA.

Nowa inwestycja DL Invest Group w Czeladzi
Nowa inwestycja DL Invest Group w Czeladzi

5 tys. mkw. GLA w DL Shopping Center Czeladź

Aktualnie na placu budowy trwa montaż konstrukcji stalowej dachu. Rozpoczęte zostały również prace związane z pokryciem dachu. W ramach inwestycji inwestor wybuduje również dwie zatoki autobusowe wraz z przystankami. Do dyspozycji klientów DL Shopping Center Czeladź  będą nie tylko sklepy różnych branż (w tym spożywczej, drogeryjnej, wyposażenia domu, sprzętu RTV i AGD), ale również zakres usług spełniający oczekiwania mieszkańców miasta.

Inwestycja będzie posiadała najdogodniejsze warunki połączeń komunikacyjnych z całością miast Metropolii Śląskiej ze względu na budowę przez Inwestora miejsca przesiadkowego zaraz przy Galerii, jak również położenie Inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie linii tramwajowej. Przygotowane rozwiązania komunikacyjne będą umożliwiały Klientom szybkie, jak i swobodne połączenia z różnych kierunków miasta. Całość infrastruktury Parku Handlowego będzie zaopatrzona w wiaty autobusowe, powierzchnie handlowe, gastronomiczne, miejsca sportu, zabaw i edukacji dla najmłodszych, jak również miejsca przeznaczone na mienie prywatne, np. parkingi rowerowe, samochodowe tak, żeby w jak największym stopniu zaspokajać oczekiwania
i preferencje Klientów bez względu na upodobania, wiek czy preferowany rodzaj transportu. Wokół obiektu zapewniony będzie dojazd i dostęp dla pojazdów dostawców, jak i służb publicznych, miejsca dla rowerów i motocykli. Zapewnione są również miejsca dla osób niepełnosprawnych, jak i rodzin z dziećmi.

DL Shopping Center Czeladź
DL Shopping Center Czeladź

Grupa kapitałowa DL Invest Group działająca od ponad 10 lat na zasadach funduszu private equity opiera swoją działalność na projektach inwestycyjnych związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych obejmujących portfolio ponad 2 mln mkw. Rynek nieruchomości komercyjnych firmy obejmuje: centra handlowe typu retail park, Centra biurowo-handlowo-usługowe oraz
centra logistyczno-magazynowe. Grupa posiada w swoim portfolio parki handlowe w Rydułtowach, Knurowie, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach, Katowicach, Zawierciu, Rybniku, a także w Kępnie i Zawadzkim.