Mihiderka: rozważnie podchodzimy do ekspansji

Rok 2019 zaczął się od debiutu w Libero Katowice, gdzie na poziomie 1. Mihiderka otworzyła swoją najnowszą restaurację. W planach jest dalsza ekspansja sieci. Mihiderka jest partnerem gastronomicznym Shopping Center Forum 2019 Exhibtion & Awards.

Restauracje Mihiderka obejmują 5 lokali w galeriach handlowych i trzy lokalizacje przyuliczne w Gliwicach, Krakowie i Wrocławiu. Najnowsza restauracja zadebiutowała w Katowicach. – Bardzo rozważnie podchodzimy do ekspansji naszej marki, a katowickie Libero od razu wzbudziło nasze zainteresowanie, ze względu na świetne położenie na południu Katowic, które szybko się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców – mówi Marcin Krysiński, współwłaściciel marki.

W planach na rok 2019 jest dalsze zwiększanie liczby restauracji – właściciele sieci Mihiderka są na etapie poszukiwania nowych, atrakcyjnych lokalizacji.

Preferowane lokalizacje

Wśród najważniejszych założeń przyjętej przez sieć Mihiderka strategii ekspansji jest poszukiwanie lokali w miejscowościach położonych przy głównych trasach komunikacyjnych, np. autostradach i drogach ekspresowych, które zapewnią odpowiedni przepływ klientów. Optymalna powierzchnia lokalu to około 60 mkw. (plus 15-metrowy magazyn). Mihiderka poszukując lokali w centrach handlowych, stawia na lokalizację poza foodcourtem. – Specyfika naszej kuchni, czyli całkowite wyeliminowanie smażenia potraw wpływa na to, jakie położenie w galeriach jest dla nas atrakcyjne. Szukamy lokalizacji poza food courtem, dzięki czemu unikamy mieszania się zapachów, które zniechęcają część wrażliwych na “mięsne” zapachy klientów – mówi Marcin Krysiński.

Mihiderka to sieć gastronomiczna założona w roku 2015. Sieć oferuje dania niesmażone, niskoprzetworzone, pozbawione cholesterolu oraz białka zwierzęcego, laktozy, często również bez glutenu. Menu Mihiderki zostało tak skomponowane, by promować kuchnię roślinną niezależnie od preferowanej diety klientów.

Więcej o planach rozwoju sieci przeczytają Państwo w marcowym wydaniu Shopping Center Forum Magazine

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl