Przy Centrum Handlowym Auchan Żory powstanie największe w regionie centrum ogrodnicze

Sklep Green House

Ceetrus Polska konsekwentnie realizuje strategię zagospodarowania gruntów zlokalizowanych w pobliżu Centrów Handlowych Auchan. Efektem tych działań będzie otwarcie na początku marca przez spółkę Green House Polska największego centrum ogrodniczego na południu Polski. Obiekt znajduje się w  sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory.

Ceetrus Polska, poza swoją wiodącą działalnością związaną z prowadzeniem centrów handlowych, gospodaruje posiadanymi terenami inwestycyjnymi. W listopadzie ubiegłego roku Ceetrus Polska podpisał umowę sprzedaży działki o powierzchni ponad 6 tys. mkw. z firmą Green House Polska sp. z o.o. W wyniku tej transakcji w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory należącego do Ceetrus Polska powstaje największe w południowej części kraju centrum ogrodnicze Green House.

– Od kilkunastu miesięcy prowadzimy intensywne działania, które mają na celu efektywne zagospodarowanie naszych terenów inwestycyjnych. To obszary o ogromnym potencjale handlowym, zlokalizowane w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych, wyposażone w niezbędną infrastrukturę. Cieszymy się, że rozpoczęliśmy współpracę ze spółką Green House Polska tworzącą nowy format, który będzie nowością w naszych parkach handlowych – mówi Paweł Wudarkiewicz, dyrektor ds. zarządzania gruntami oraz rozwoju w Ceetrus Polska.

Green House w sąsiedztwie Auchan Żory

Centrum ogrodnicze Green House obejmie nowoczesny obiekt szklarniowy o powierzchni 2,5 tys. mkw. oraz ogród zewnętrzny o powierzchni 1 tys. mkw. Klienci znajdą tam bogatą ofertę roślin, produktów ogrodniczych, akcesoriów i artykułów dekoracyjnych. W centrum znajdzie się również kwiaciarnia, gdzie kompozycje roślinne stworzą utytułowani floryści. Otwarcie nowego obiektu zaplanowane jest na 2 marca 2019 roku.

– Zależało nam na tym, żeby stworzyć nowoczesne centrum ogrodnicze, w którym odpowiednio wydzielone strefy pozwolą wyeksponować bogatą ofertę roślin, akcesoria ogrodnicze oraz artykuły dekoracyjne. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym zaprezentowane zostaną stoiska firmowe wiodących polskich marek. Poszukiwaliśmy przestrzeni, gdzie będziemy mogli zrealizować nasze plany. Działka w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory spełniała wszystkie nasze wymagania związane z lokalizacją i potencjałem handlowym – mówi Michaela Buda w Green House Polska.

Centrum ogrodnicze Green House będzie częścią parku handlowego wokół Centrum Handlowego Auchan Żory, który obejmuje również Leroy Merlin, Decathlon oraz sklep i serwis samochodowy Norauto.

O Ceetrus Polska

Ceetrus Polska sp. z o.o. (d. Immochan Polska sp. z o.o.) działa jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma Ceetrus powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 12 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchną handlową wielkości blisko 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 16 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan (d. Real) o powierzchni  38 183 mkw. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, infrastruktura, turystyka i rekreacja.

Centrum Handlowe Auchan Żory to miejsce, które jest dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Jego ofertę tworzy ponad 25 sklepów i punktów usługowych. Wśród popularnych polskich i międzynarodowych marek odzieżowych i obuwniczych znajdują się, m.in. Orsay, Big Star, CCC i sklepy z upominkami. W obiekcie mieści się również hipermarket Auchan, natomiast na terenie centrum znajduje się Leroy Merlin, Norauto, Decathlon i stacja paliw Auchan.

Centrum Handlowe Auchan Żory jest również dogodnym miejscem spotkań i odpoczynku. Oferuje restauracje, a także przestrzenie dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, w tym pokój rodzica i dziecka. Klienci centrum mogą korzystać z bezpłatnego parkingu na ponad 1,3 tys. miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych. Centrum Handlowe Auchan Żory jest miejscem spotkań lokalnej społeczności i cyklicznie organizuje wydarzenia specjalne, w tym atrakcje dla rodzin z dziećmi, akcje charytatywne czy zdrowotne. Centrum mieści się przy ul. Francuskiej 11 w Żorach. Powstało w 2001 roku, a w 2018 zostało odnowione. Obiekt ma 19 105 mkw. powierzchni handlowej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl