Ptak Outlet podsumowuje 2018 rok i zdradza plany na 2019

Nowe marki w Ptak Outlet, wzrost obrotów, poszerzenie oferty rozrywkowej i ambitne plany rozwoju Miasta Mody Ptak – Ptak Outlet podsumowuje 2018 rok i zdradza plany na rok 2019.

Miniony rok w Ptak Outlet był niezwykle dynamiczny pod względem rozwoju oferty handlowej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy do grona najemców Ptak Outlet dołączyły takie marki jak Mydlarnia u Franciszka, Molton, Umbro, Outhorn, Terefere, Neo Nail, Strefa Supli czy Femestage z ubraniami zaprojektowanymi przez legendarną kreatorkę mody Evę Minge. Z kolei w listopadzie miało miejsce uroczyste otwarcie stworzonego specjalnie z myślą o najmłodszych klientach Ptak Outlet, sklepu Kids Fashion, w którego asortymencie znaleźć można przede wszystkim ubrania dziecięce najbardziej znanych i rozpoznawalnych światowych marek premium.

Plany rozwoju Ptak Outlet

Zarząd Ptak Outlet wciąż stawia na dywersyfikację, dlatego na 2019 rok zaplanowane zostało otwarcie kolejnych sklepów. W lutym otwarto na powierzchni ponad 100 mkw. sklep marki Pawo, którego asortyment skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn, kochających dobrze skrojone garnitury, marynarki i koszule. Z kolei w marcu planowane jest otwarcie sklepu Top Secret – jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek modowych. Top Secret w swoim asortymencie oferuje zarówno ubrania o charakterze sportowym, codziennym i formalnym i zajmie lokal o powierzchni 200 mkw.

– Wyniki za ostatnie lata pokazują, że obrany długofalowy plan rozwoju obiektu przynosi spektakularne efekty. W 2018 roku przychody sklepów wzrosły aż o 8 proc. w stosunku do roku 2017. Dodatkowo konwersja kształtuje się na poziomie powyżej 95 proc. – podkreśla Kazimierz Ćwikła Wiceprezes Zarządu Ptak S.A.

W 2018 roku niezwykle istotnym punktem rozwoju Miasta Mody Ptak, w którego skład wchodzi Ptak Outlet, było powiększenie oferty rozrywkowej skierowanej do klientów i najemców. Jesienią otwarte zostały dwa kluczowe obiekty. 29 września miało miejsce uroczyste otwarcie Candy Parku – parku rozrywki dla dzieci z gigantycznymi dmuchańcami. Candy Park to miejsce do zabawy dla najmłodszych, a także do organizacji przyjęć urodzinowych. W ciągu zaledwie kilku miesięcy Candy Park odwiedziło tysiące dzieci i zorganizowano w nim setki urodzin.

Rozwój części entertainment na terenie Miasta Mody Ptak

Z kolei 1 października działalność rozpoczęła pierwsza na terenie Miasta Mody Ptak siłownia Human – Fitness Philosophy, oferująca nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i bogaty wybór zajęć – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn i dla najmłodszych.

Jak podkreśla zarząd obiektu, jest to naturalne następstwo rozwoju części entertainment, którego celem jest poszerzenie oferty kierowanej do klientów indywidualnych, którzy oprócz udanych zakupów poszukują miejsca, w którym przyjemnie spędzą czas.

Komplementarność oferty Miasta Mody Ptak ma uzupełnić Ptak Retail Park, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2019 r. Oprócz operatora spożywczego ma się w nim znaleźć drogeria, sklep elektroniczny, zoologiczny a także DIY.

Ptak Outlet to 33 tys. mkw. powierzchni, ponad 100 sklepów oferujących produkty światowych marek w fabrycznych cenach, obniżonych przez cały rok minumum 30 proc. od cen tych samych produktów w regularnych sklepach i galeriach handlowych. Obiekt zlokalizowany jest w Rzgowie przy drodze krajowej nr 1 i zbiegu autostrady A1 (Gdańsk – Katowice) oraz drodze ekspresowej S8 (Białystok – Warszawa – Wrocław). Kompleks nawiązuje stylem do architektury przemysłowej XIX-wiecznej Łodzi. Obiekt stanowi część Miasta Mody – kompleksu handlowego Ptak Fashion City, na które składają się: Ptak Outlet, Ptak Moda oraz Centrum Handlu Hurtowego Ptak.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl