Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Pod koniec marca ruszy Silesia Outlet w Gliwicach

Poziom najmu powstającego centrum Silesia Outlet sięga dzisiaj 80 proc. Będzie to pierwsze od dwóch lat centrum outlet, które zostanie otwarte w Polsce. To 15. obiekt tego formatu w kraju.

Dobiega końca budowa centrum Silesia Outlet w Gliwicach. Na 27 marca tego roku zaplanowano uroczyste otwarcie dla klientów i gości specjalnych. To będzie 15. centrum outletowe w Polsce. Inwestorem projektu jest firma 6B47 – jeden z wiodących deweloperów w krajach niemieckojęzycznych. Za zarządzanie obiektem odpowiada Neinver – lider rynku centrów wyprzedażowych w Polsce i Hiszpanii.

Prace wykończeniowe w Silesia Outlet

Na placu budowy Silesia Outlet trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Zasadnicza część robót została już wykonana. Do lokali stopniowo wprowadzają się najemcy, adaptując wnętrza przyszłych salonów outletowych, zgodne z indywidualnymi standardami marek, obecnych w portfolio nowego śląskiego centrum. Rozpoczęły się również odbiory techniczne poszczególnych części obiektu.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Silesia Outlet będzie nowoczesnym obiektem, który dzięki atrakcyjnej ofercie zakupowej, ale i wysokim standardom wnętrz oraz sprawnemu zarządzaniu naszych partnerów biznesowych doskonale wpisze się w oczekiwania mieszkańców regionu i turystów – mówi Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający firmy 6B47, inwestora obiektu.  – Co warto zaznaczyć, nowe centrum outlet to nie tylko bardzo dobra destynacja zakupowa, ale i atrakcyjne miejsce pracy dla mieszkańców Gliwic i pobliskich miejscowości – dodaje Mirosław Januszko.

Oferta marek lokalnych i międzynarodowych

Za wynajem obiektu do czasu jego otwarcia oraz zarządzanie budową odpowiedzialna jest firma BOIG The Blue Ocean Investment Group. W ofercie Silesia Outlet znajdą się m.in. marki: Vistula i Wólczanka, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Bytom, Guess, Diverse, Lavard, Lancerto, Molton, Unisono, Only czy Triumph, Gatta i Bagatelle. Bogatą reprezentację stanowić będą marki jeansowe: Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans i Pepe Jeans oraz obuwnicze: Kazar, Venezia, Ecco, Symbiosis i Umbro. Ważną część pasaży handlowych Silesia Outlet zajmą również marki sportowe: Intersport, Martes Sport, 4F, Sizeer, Puma, Reebok, New Balance, Trespass i Regatta. Otwarty zostanie też salon biżuterii Apart oraz Wittchen z galanterią skórzaną. Artykuły gospodarstwa domowego oraz wyposażenia wnętrz będzie można nabyć w sklepach Tefal, Home&Cook i Dajar.

Przygotowania do otwarcia

W pierwszej fazie projektu, która zostanie zakończona właśnie 27 marca tego roku, otwartych zostanie ponad 60 salonów outletowych na 12 000 mkw. powierzchni. Druga faza budowy zakłada oddanie do użytku kolejnych 8 000 mkw. Docelowo centrum będzie największym outletem w regionie – o łącznej powierzchni 20 000 mkw. po zakończeniu fazy I i II.

– Pracujemy nad tym, by Silesia Outlet funkcjonował sprawnie już z chwilą wejścia pierwszego klienta do nowych pasaży handlowych obiektu – mówi Bożena Gierszewska – Mroziewicz, Country Head Neinver w Polsce. – Jesteśmy w stałym kontakcie z przyszłymi najemcami i ekipami technicznymi. To kolejny obiekt tego formatu w Polsce, który otwieramy  wspólnie z inwestorem. W pełni wykorzystujemy nasze doświadczenia zdobyte w innych miastach i krajach, gdzie Neinver prowadzi działalność biznesową  w obszarze outletów – dodaje Bożena Gierszewska – Mroziewicz.

Silesia Outlet powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Gliwice i marketu budowlanego Leroy Merlin. To chętnie odwiedzana lokalizacja zakupowa wśród mieszkańców regionu. W zasięgu oddziaływania outletu znajduje się 6,5 mln klientów.

Lokalizacja Silesia Outlet

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Kraków, Aglomerację Śląską i Wrocław – największe ośrodki gospodarcze południowej Polski. Droga do skrzyżowania z autostradą A1, która już wkrótce połączy północ i południe Polski aż do czeskiej granicy, zajmuje zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem. Przy centrum przebiega też droga krajowa nr 78 w kierunku Rybnika.