Centra outletowe Neinver zanotowały wzrost sprzedaży

scf-2019-awards-wystawca-neinver-factory

Neinver, wiodący inwestor, deweloper i zarządca na europejskim rynku centrów outlet, zanotował wzrost sprzedaży w całym portfolio swoich obiektów w 2018 roku. Całkowita wartość sprzedaży osiągnęła sumę 971 milionów euro, co stanowi wzrost o 3 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

15 centrów outlet w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech i Polsce odwiedziło łącznie 42,3 miliona klientów. Najbardziej efektywnym okresem roku, pod względem sprzedaży i liczby odwiedzin, okazał się ostatni kwartał, a także okres  bożonarodzeniowych zakupów.

– Wyniki te są efektem naszej strategii, zakładającej osiągnięcie organicznego wzrostu sprzedaży poprzez skuteczne zarządzanie oraz inwestycje w podnoszenie standardów naszych obiektów, tak by całe portfolio zapewniało klientom lokalnym i turystom wyjątkowe doświadczenia zakupowe – mówi Carlos González, Managing Director Neinver. – Rozpoczęliśmy przebudowę kilku centrów, m.in. VicolungoThe Style Outlets we Włoszech, Megapark Barakaldo w Hiszpanii, FACTORY Poznań w Polsce, czy Roppenheim The Style Outlets we Francji. W tym roku planujemy również remonty kilku naszych obiektów w Madrycie – dodaje.

Neinver jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019.

Wysoki poziom najmu w centrach Neinver

Jak podkreśla Barbara Somogyiova, Leasing Director Europe Neinver: „W ciągu ostatnich pięciu lat liczba naszych partnerów biznesowych wzrosła średnio o 8 proc., co jest znaczącym wynikiem, w kontekście burzliwego okresu w branży. Przedstawiciele marek i sieci handlowych  w pełni akceptują nasz model biznesowy. W 2018 roku podpisaliśmy 350 nowych umów najmu. Wśród nowych najemców i marek, o które rozszerzyło się nasze portfolio w 2018 roku, są: Gant, Guess, Hackett, Karl Lagerfeld, Scotch & Soda, Thomas Sabo, Trussardi i Under Armour.”

Całkowity poziom najmu powierzchni handlowych w outletach Grupy Neinver utrzymał się na wysokim poziomie 96 procent. W portfolio najemców znajduje się około 600 marek i blisko 1400 sklepów.

Neinver podsumowuje wyniki na poszczególnych rynkach

Centra w Niemczech, gdzie firma zarządza Halle Leipzig i Montabaur The Style Outlets, osiągnęły bardzo dobre wyniki, zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i wysokości sprzedaży –  dwucyfrowe wzrosty w każdej z tych kategorii. Całkowita sprzedaż wzrosła o 14,5 proc., zaś liczba odwiedzających zwiększyła się o 15 proc. – do 3,1 miliona klientów. Wzrost ten jest m.in. efektem otwarcia centrum Halle Leipzig po drugiej fazie rozbudowy. Centrum wzbogaciło się o 7000 mkw. powierzchni handlowej i 30 nowych salonów outletowych, wprowadzając takie marki, jak: Esprit, Skechers, Triumph, O’Neill, Brax, Sunglass Hut, Odlo, Cecil i Blank Home.

W Hiszpanii sześć centrów outlet w Madrycie, Barcelonie, A Coruña i Barakaldo odnotowało roczny wzrost sprzedaży na poziomie 3 proc., zaś liczba odwiedzających zwiększyła się do 19,7 miliona osób, co stanowi wzrost o 2 proc.. Otwarte w 2016 roku Viladecans The Style Outlets w Barcelonie jest liderem wzrostu, dzięki dwucyfrowemu zwiększeniu wartości sprzedaży.

Na rynku francuskim sprzedaż w Roppenheim The Style Outlets wzrosła o 2 proc., zaś liczba odwiedzających osiągnęła poziom 1,8 miliona. Neinver pracuje nad renowacją zewnętrznych części centrum, w tym terenów zielonych, placu zabaw dla dzieci i miejsc do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

neinver-factory

Dwa popularne centra The Style Outlets we Włoszech – Vicolungo i Castel Guelfo – zwiększyły sprzedaż o 1 proc., zaś liczba odwiedzających wyniosła 6,3 miliona klientów. W 2018 roku rozpoczęły się prace remontowe Vicolungo The Style Outlets. Obejmują one m.in. przebudowę głównego placu, zadaszeń oraz elementów małej architektury.

W Polsce cztery centra FACTORY w Warszawie, Krakowie i Poznaniu odwiedziło ponad 11,3 miliona klientów, a sprzedaż wzrosła w nich o 1 proc., mimo ograniczenia handlu w niedziele,  wprowadzonego w 2018 roku. Firma zakończyła prace remontowe i budowę strefy restauracyjnej w FACTORY Kraków w 2018 roku oraz renowację FACTORY Poznań z nowym wystrojem wnętrz, placem zabaw dla dzieci i strefami relaksu. Ponadto Neinver wprowadził ponad 20 nowych marek odzieżowych do centrów FACTORY.

Strategia rozwoju

Program nowego rozwoju, akwizycji i ekspansji firmy Neinver ma na celu podwojenie liczby nowych obiektów w ciągu najbliższych pięciu lat, a więc dodanie około 150 000 mkw. nowej powierzchni handlowej.

Rok 2020 to otwarcie Amsterdam The Style Outlets oraz Alpes The Style Outlets, które mieszczą się w pierwszorzędnych lokalizacjach turystycznych. W Amsterdamie budowa jest już na zaawansowanym etapie. To pierwszy projekt Neinver w Holandii. We Francji firma pracuje nad drugim francuskim centrum outlet, Alpes The Style Outlets, położonym w pobliżu granicy ze Szwajcarią – pomiędzy Genewą i Lyonem. Neinver zarządzał będzie również centrum Silesia Outlet w Gliwicach, dzięki współpracy z inwestorem – firmą 6B47. Otwarcie centrum planowane jest na wiosnę tego roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl