Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Dekada planuje rozbudować większość swoich obiektów

’- Przez najbliższe 10 lat będziemy mieli co robić. Już teraz mogę powiedzieć, że większość z naszych obiektów nadaje się do rozbudowy – mówi dla Retailnet Aleksander Walczak, Prezes spółki Dekada SA

Spółka Dekada planuje w najbliższym czasie rozbudować kilka swoich obiektów handlowych. Na liście projektów do rozbudowy są m.in. Skierniewice, Grójec i Sieradz. W planach inwestora jest również zwiększenie powierzchni handlowej w Ciechanowie.

Dekada Ciechanów będzie większa

Jak informuje prezes Dekady, spółka jest w trakcie nabywania tam sąsiadujących z Dekadą terenów. Dekada Ciechanów została otwarta w marcu 2017 roku. Była 4. zintegrowanym centrum handlowo-komunikacyjnym w portfolio firmy. W obiekcie na powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA mieści się 7 lokali handlowo-usługowych, w części dworcowej natomiast 5 stanowisk autobusowych. Do każdego ze sklepów w jednopoziomowym budynku typu strip mall klienci wejdą bezpośrednio z parkingu. Ciechanowska Dekada, umiejscowiona przy ul. Sienkiewicza, obejmuje swoim zasięgiem do 20 minut jazdy samochodem ponad 90 tys. mieszkańców.Wśród najemców Dekady Ciechanów znajdują się m.in. Smyk, salon sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD. Ofertę handlową obiektu tworzą również Rossmann, kiosk Relay z prasą oraz apteka.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

– Tenant mix obiektu został tak zaprojektowany, żeby uwzględniał realne potrzeby mieszkańców Ciechanowa i okolic – zapewnia A. Walczak.

Rozbudowa Dekady w Grójcu ruszy w przyszłym roku

Inwestor ma także poważne plany rozbudowy obiektu w Grójcu.

– Planujemy już trzecią rozbudowę Dekady w Grójcu. Projekt, który wydawał się najmniej atrakcyjny, okazał się najlepiej funkcjonującą Dekadą z całej naszej sieci. Z początkowych 5 tys. mkw. GLA doszliśmy do 9 tys. mkw. i już szykujemy się do kolejnej rozbudowy. Planujemy stworzyć park handlowy z prawdziwego zdarzenia, o powierzchni kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Rozbudowę rozpoczniemy w przyszłym roku – zapowiada Aleksander Walczak.

Dekada Grójec
Dekada Grójec

Aktualnie Dekada Grójec po rozbudowie w sierpniu ubiegłego roku ma łącznie 8,4 tys. mkw. GLA i 23 lokale handlowe. Dekada Grójec zlokalizowana jest bezpośrednio przy obwodnicy miasta, niedaleko drogi ekspresowej S7, co zapewnia łatwy dojazd dla mieszkańców całego powiatu. Przyjazny dla klientów jest również format galerii – to obiekt składający się z jednopoziomowych budynków, z wejściami bezpośrednio z parkingu.

Większe Dekady w Skierniewicach, Sieradzu i Żyrardowie

– W II połowie tego roku rozpoczniemy także rozbudowę Dekady Skierniewice, w następnej kolejności są Sieradz, Ciechanów i Żyrardów – podsumowuje prezes Dekady.

Przypomnijmy, aktualnie w portfolio spółki Dekada znajduje się jedenaście obiektów: w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada SA jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019.