Savills poszerzył zakres usług

Firma doradcza Savills poszerzyła zakres usług związanych z doradztwem budowlanym i projektowym wyodrębniając dwie linie biznesowe dedykowane najemcom oraz właścicielom nieruchomości. W ramach wzmacniania kompetencji w obu obszarach zatrudniono również dwóch nowych ekspertów.

W wyniku przeprowadzonych zmian dział zarządzania projektami w Savills zmienił nazwę na dział doradztwa budowlanego i projektowego. Na jego czele stoi Jakub Jędrys, ekspert z 16-letnim doświadczeniem na rynku, który dołączył do Savills w zeszłym roku. Na liderów obu wyodrębnionych linii biznesowych funkcjonujących w ramach działu wybrano dwóch dotychczasowych pracowników Savills. Łukasz Michalak, wraz z zespołem będzie doradzał najemcom w zakresie aranżacji powierzchni, natomiast Krzysztof Kuciński zajmie się koordynacją zadań związanych z doradztwem technicznym dla właścicieli nieruchomości.

– Zmiany wprowadzone w dziale doradztwa budowlanego i projektowego to konsekwencja naszej strategii obranej dla tej linii biznesowej. Zakłada ona zarówno wsparcie dużych, korporacyjnych najemców w projektach aranżacji powierzchni, jak i doradztwo techniczne dla właścicieli nieruchomości. Nazwa działu jest w tej chwili zgodna z jego odpowiednikiem w naszych strukturach globalnych, a także lepiej odpowiada obszarom, w których posiadamy kompetencje i w jakich jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.

Nowy dział w strukturach firmy Savills

Dział doradztwa budowlanego i projektowego w Savills świadczy kompleksowe usługi związane z planowaniem, budżetowaniem, projektowaniem oraz nadzorem nad inwestycjami budowlanymi. W ich skład wchodzi zarządzanie projektami aranżacji powierzchni biurowych, handlowych i magazynowych, usługi umożliwiające stworzenie efektywnego i przyjaznego środowiska pracy (workplace strategy), a także ocena stanu technicznego inwestycji (techniczne due diligence). Oferuje on również doradztwo przy procesie certyfikacji ekologicznej budynków.

– Coraz więcej klientów dostrzega potrzebę profesjonalnego i rzetelnego doradztwa technicznego. Wynika to ze zmian, jakie zaszły na rynku w ostatnim czasie. W wyniku wzrostu kosztów materiałów budowlanych oraz mniejszej dostępności i elastyczności wykonawców robót nasze usługi stały się ważniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej, gdyż to właśnie dzisiaj mogą zapewnić największe korzyści – mówi Jakub Jędrys, dyrektor działu doradztwa budowlanego i projektowego w Savills.

Do działu doradztwa budowlanego i projektowego dołączyło ponadto dwóch nowych pracowników na stanowiska menadżerów projektu. Piotr Stańko będzie odpowiadał za koordynację i nadzór projektów oraz analizy due dilligence. Wcześniej pełnił funkcję kierownika ds. kontraktów w CBRE Global Workplace Solutions na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także inżyniera budownictwa w firmie cmT. Na Politechnice Warszawskiej uzyskał tytuł magistra inżyniera. Piotr Ziąbrowski będzie z kolei odpowiedzialny za aranżacje powierzchni biurowych. Przed dołączeniem do Savills pracował w firmie Reesco. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl