Euronet ułatwi rozwój biznesu

Urządzenia sieci Euronet już od 23 lat są dostępne w Polsce. Pierwszy bankomat w Polsce został zainstalowany w 1996 roku w warszawskim Hotelu Marriott. Od tego czasu firma jest właścicielem największej niezależnej sieci bankomatów i wpłato-bankomatów w Polsce.

Na koniec 2018 roku klienci Euronet mieli do dyspozycji blisko 8 tys. urządzeń, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu do roku 2017. Urządzenia Euronet zlokalizowane są w miejscach najbardziej dogodnych dla klientów, takich jak galerie i centra handlowe, hipermarkety, stacje benzynowe, stacje kolejowe, restauracje, lotniska, placówki bankowe. Oprócz stałych lokalizacji urządzeń, instalowane są również urządzenia sezonowe: latem są to przede wszystkim miejscowości nadmorskie oraz na Mazurach, zimą najpopularniejsze ośrodki narciarskie.

Euronet – sprawdzony partner w biznesie

Euronet współpracuje z większością sieci handlowo – usługowych na rynku, rozwijając sieć bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Ważnymi partnerami biznesowymi są dla firmy również deweloperzy, inwestorzy oraz agencje branży nieruchomości, którzy kreują nowe miejsca na komercyjnej mapie kraju. Niewielki rozmiar bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet umożliwia ich sprawną instalację. Euronet potrzebuje jedynie około 1 mkw. powierzchni oraz zasilania elektrycznego. Z doświadczenia Euronet wynika, że dostępność oraz łatwość identyfikacji urządzeń Euronet jest bardzo ważna dla klientów. Bankomaty i wpłato-bankomaty umiejscowione w pobliżu punktów handlowo-usługowych zwiększają ich sprzedaż, zwłaszcza w krajach o dużym udziale płatności gotówkowych, a takim cały czas pozostaje Polska.

Narzędzie reklamowe i lojalnościowe

Urządzenia Euronet są nowoczesnym medium o szerokim zasięgu, a różnorodność i rodzaj powierzchni reklamowych pozwalają na ich odpowiednie dopasowanie do celu i rodzaju komunikatu. Umożliwiają reklamę m.in. na ekranie powitalnym, autoryzacyjnym czy pożegnalnym, a także opcję umieszczenia kolorowych nadruków na rewersie potwierdzeń transakcji. W skali miesiąca Euronet realizuje kilkanaście milionów transakcji, około połowa z nich (7 mln) realizowana jest przez unikalnych użytkowników kart. Urządzenia umożliwiają wypłatę bez karty, co można wykorzystać jako świetne narzędzie marketingowe umożliwiające wypłatę nagród w konkursach i loteriach.

Wpłata dla firm

W sieci wpłato-bankomatów kontrahenci mogą wpłacać gotówkę, np. z utargu o dowolnej porze dnia lub nocy, przez wszystkie dni w roku. Wystarczy do tego karta indywidualna wpłatomatowa. Po zdeponowaniu gotówki Euronet przejmuje pełną odpowiedzialność za wpłacone środki. Następnego dnia roboczego po transakcji  środki są przelewane na dowolny rachunek prowadzony w polskim banku, a raport ze wszystkimi transakcjami wpłaty gotówki trafia do kontrahenta.

Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Zarządza siecią około 8 tys. urządzeń zlokalizowanych na terenie całego kraju. Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.