Zmiany w CCC. Dariusz Miłek zrezygnował z funkcji prezesa zarządu

Dariusz Miłek, Prezes Zarządu CCC

Dariusz Miłek zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu CCC i zamierza przejść do rady nadzorczej – informuje Grupa CCC. Na nowego prezesa zarządu Dariusz Miłek zgłosił kandydaturę Marcina Czyczerskiego (aktualnie wiceprezesa ds. finansowych).

28 lutego br. Dariusz Miłek złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej warunkową rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu i członkostwa w zarządzie spółki CCC S.A. Będzie on ubiegał się o objęcie funkcji w radzie nadzorczej jako jej przewodniczy.

– Planowane przejście Dariusza Miłka do rady nadzorczej nie będzie mieć wpływu na jego zaangażowanie w sprawy spółki, zarówno w kontekście kapitałowym, jak również poświęcanego jej czasu. Obejmując funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Dariusz Miłek będzie miał możliwość spojrzenia z wyższej perspektywy na kompleksowy międzynarodowy biznes spółki i zwiększyć osobiste zaangażowanie w obszary, które mają największy potencjał wpływu na wzrost wartości firmy, takie jak rozwój produktu i dalsza ekspansja. 100 proc. czasu zawodowego Dariusz Miłek zamierza poświęcić sprawom spółki – czytamy w komunikacie CCC. Jak przekonuje Grupa, wprowadzone zmiany pozwolą również powierzyć większą odpowiedzialność operacyjną zarządowi i kadrze menadżerskiej.

Dariusz Miłek funkcję prezesa zarządu CCC S.A będzie pełnił do czasu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, w którego porządku obrad będzie podjęcie uchwały powołującej członka rady nadzorczej. Walne zgromadzenie odbędzie się nie później niż 30 czerwca br.

Miłek zgłosił kandydaturę Marcina Czyczerskiego (aktualnie wiceprezesa ds. finansowych) na prezesa zarządu. Kandydatura uzyskała w dyskusji aprobatę rady nadzorczej i będzie formalnie głosowana 8 marca br.

CCC ma ponad 1,2 tys. sklepów

Grupa CCC jest najszybciej rozwijającą się firmą obuwniczą w Europie i jednocześnie największym producentem obuwia w tym regionie. CCC poprzez eobuwie.pl S.A. jest również liderem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w segmencie obuwia.

Grupa CCC posiada sieć blisko 1,2 tys. salonów i działa w 23 krajach w Europie i poza nią, w kanałach off-line i on-line. Produkty CCC i eobuwie.pl oferowane są w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Węgrzech, Bułgarii, Serbii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii, Mołdawii, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwecji, jak również w Szwajcarii (przez sieć Vogele). Grupa CCC posiada własną fabrykę butów skórzanych w Polsce, zatrudnia ponad 14 tys. pracowników i rocznie sprzedaje około 50 mln par obuwia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl