180 ha terenów inwestycyjnych. Ceetrus szuka inwestorów

Green House

Ceetrus Polska realizuje strategię zagospodarowania gruntów zlokalizowanych w pobliżu Centrów Handlowych Auchan. Już wkrótce inwestorzy otworzą nowe obiekty handlowe w Żorach i Gliwicach, a prace nad kolejnymi projektami rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Ceetrus zaprasza do współpracy firmy, które poszukują atrakcyjnych lokalizacji planowanych inwestycji.

W portfolio firmy Ceetrus oprócz centrów i galerii handlowych znajdują się bogate zasoby terenów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Obecnie na terenie całego kraju firma dysponuje około 180 hektarami gruntów. Największe działki, liczące ponad 10 hektarów, znajdują się na Śląsku, w Wielkopolsce i w okolicach Szczecina. Od kilku miesięcy Ceetrus prowadzi intensywne działania związane z zagospodarowywaniem tych obszarów i prowadzi negocjacje z zainteresowanymi inwestorami.

Tereny inwestycyjne Ceetrus Polska

Tereny inwestycyjne, których właścicielem jest Ceetrus Polska, są wyjątkowo korzystnie zlokalizowane. Mieszczą się w dużych miastach lub przy ich granicach, tuż przy zjazdach z obwodnic czy autostrad.

– Potencjalny inwestor nie musi ponosić znaczących kosztów związanych z budową dróg dojazdowych czy doprowadzeniem mediów, ponieważ nasze tereny są wyposażone w niezbędną infrastrukturę. To sprawia, że czas niezbędny na przygotowanie inwestycji i jej realizację skraca się, co jest niezwykle cenne dla inwestora – mówi Paweł Wudarkiewicz, dyrektor ds. zarządzania gruntami oraz rozwoju w Ceetrus Polska.

Wymienione korzyści związane z lokalizacją, jak również potencjał handlowy wynikający z sąsiedztwa z Centrum Handlowym Auchan, dostrzegła spółka Green House Poland, która finalizuje budowę centrum ogrodniczego w Żorach.

Największe centrum ogrodnicze na Śląsku

W listopadzie 2018 roku Ceetus Polska podpisał umowę sprzedaży działki o powierzchni około 6 250 mkw. w Żorach z firmą Green House Poland Sp. z o.o. W wyniku transakcji w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Żory należącego do Ceetrus Polska lada dzień zostanie otwarte największe w południowej części kraju centrum ogrodnicze. W nowoczesnym obiekcie szklarniowym o powierzchni 2,5 tys. mkw. oraz ogrodzie zewnętrznym o powierzchni 1 tys. mkw. klienci znajdą bogatą ofertę roślin, produktów ogrodniczych, akcesoriów i artykułów dekoracyjnych. W centrum znajdzie się również kwiaciarnia, gdzie kompozycje kwiatowe będą tworzone przez utytułowanych florystów. Otwarcie nowego obiektu zaplanowane jest na marzec 2019 roku.

Inwestorzy, współpracujący z Ceetrus Polska, otwierają swoje obiekty w ustabilizowanych, dojrzałych handlowo lokalizacjach. Sprawia to, że korzystają z obecnego tam ruchu klientów. Z kolei dla działającego do tej pory centrum handlowego wejście nowego podmiotu sprawia, że poszerza się oferta handlowo-usługowa dostępna w jego otoczeniu.

Powyższe korzyści dostrzegł opisywany Green House, a także spółka 6B47 Poland, która na gruncie w sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Gliwice buduje Silesia Outlet Center. Transakcja zakupu gruntu od Ceetrus odbyła się w 2017 roku, a już wiosną 2019 roku klienci będą mogli robić zakupy w 70 sklepach zajmujących 12 tys. mkw. powierzchni GLA. W kolejnym etapie inwestycji dobudowane zostanie 8 tys. mkw. powierzchni najmu, na której funkcjonowało będzie 50 sklepów. Docelowo ma to być największe centrum wyprzedażowe na Śląsku. Z działającym obok Centrum Handlowym Auchan Gliwice nowe centrum wyprzedażowe połączy zadaszony łącznik, który ułatwi klientom korzystanie z oferty handlowej obu obiektów.

Według obliczeń działu inwestycji i rozwoju Ceetrus, obecność nowego inwestora na wszystkich terenach, które należą do firmy, daje możliwość dotarcia do 12 mln potencjalnych klientów. Te osoby od istniejących Centrów Handlowych Auchan dzieli zaledwie 30 minut jazdy samochodem. To szeroka grupa przyszłych klientów i duża szansa szczególnie dla firm planujących rozpoczęcie działalności na polskim rynku.

– Rozmieszczenie terenów inwestycyjnych w większości rejonów naszego kraju sprawia, że marki, które wchodzą na polski rynek, mogą otworzyć swoje obiekty w wielu lokalizacjach należących do jednego właściciela i korzystać z pozytywnego efektu skali – podkreśla Paweł Wudarkiewicz.

Nowe wielofunkcyjne inwestycje

Ceetrus zamierza dywersyfikować działalność prowadzoną na należących do firmy terenach inwestycyjnych. Firmie zależy na tym, by istniejące wybrane obiekty handlowe miały szansę przekształcić się w projekty typu mixed-use, łącząc funkcje handlowe, rozrywkowe, wypoczynkowe oraz mieszkaniowe. Pierwsze efekty tych działań można już zaobserwować.

Ceetrus Polska (do czerwca 2018 roku Immochan Polska sp. z o.o.) działa jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Firma Ceetrus powstała w 1976 roku we Francji, a dziś jest obecna w 12 krajach na świecie. W Polsce prowadzi działalność od 1996 roku. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchną handlową wielkości blisko 700 tys. mkw. Ceetrus Polska jest również wyłącznym komercjalizatorem 16 obiektów handlowych z hipermarketem Auchan (d. Real) o powierzchni  38 183 mkw. Ceetrus Polska rozwija działalność w takich obszarach, jak handel, nieruchomości mieszkaniowe, biura, infrastruktura, turystyka i rekreacja.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl