Immofinanz podnosi poziom komercjalizacji swojego portfela

Immofinanz

Koncentracja wyłącznie na nieruchomościach handlowych oraz biurowych jak również przejrzysta polityka marki w ramach posiadanych aktywów Immofinanz przełożyły się na znaczące sukcesy  – poziom komercjalizacji portfela inwestora utrzymuje tendencję wzrostową, osiągając w 2018 roku 95,8 proc.*, co jest nowym rekordowym poziomem w historii firmy. Oznacza to tym samym wzrost o odpowiednio 1,6 proc. w porównaniu z 2017 rokiem i o 6,2 proc. patrząc z perspektywy ostatnich dwóch lat.

Portfel handlowy na koniec 2018 r. był wynajęty w 98,2 proc. (12/2017: 97,2 proc.). W przypadku parków handlowych Stop Shop wskaźnik komercjalizacji wyniósł 98,8 proc. (12/2017: 97,9 proc.), a w centrach handlowych VIVO! wzrósł do 97,9 proc. (12/2017: 96,8 proc.). Krajami o najwyższym wskaźniku komercjalizacji są Niemcy (99,4 proc.), Słowacja (96,9 proc.), Węgry (96 proc.) i Polska (95,8 proc.).

– Przejrzysta polityka marki w połączeniu z naszą wysoką orientacją na klienta stanową gwarancję jakości i niezawodności. Były one podstawą dla naszego dalszego wzrostu komercjalizacji, do nowego, rekordowego poziomu – mówi Dietmar Reindl, COO Immofinanz. – Aktualnie kontynuujemy wdrażanie marki biurowej myhive w Wiedniu, Düsseldorfie i Bukareszcie, co w sumie da nam 26 lokalizacji pod tym brandem. Z naszą marką Stop Shop zamierzamy umocnić pozycję wiodącego operatora parków handlowych w Europie, dzięki kolejnym przejęciom i poprzez własne projekty developmentowe – dodaje.

W kontekście wynajętej powierzchni, w 2018 roku Immofinanz zwiększył ten wskaźnik podpisując umowy na 312,4 tys. mkw.* (2017: 253,8 tys. mkw.). Z sumy tej 119,7 tys. mkw. stanowiły nowe umowy, a 192,7 tys. mkw. to przedłużenia istniejących umów.

Portfel Immofinanz

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,3 mld euro obejmujący ponad 220 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie.

*Poziom komercjalizacji i podpisanych umów stanowią wstępne dane. Wyniki za rok 2018 r. wraz z danymi dotyczącymi portfela zostaną ogłoszone 10 kwietnia 2019 r., po zamknięciu giełdy w Wiedniu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl