Mocny luty dla spółki CCC

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki CCC S.A. (wszystkie kanały sprzedaży) za luty 2019 wyniosły 267,4 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 45 proc.

Natomiast przychody za okres styczeń – luty wyniosły 578,1 i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2018 o 39 proc.

Wzrosty we wszystkich kanałach sprzedaży CCC

Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych za luty 2019 wyniosły ponad 177,1 mln zł (w tym 3,4 mln zł – eobuwie.pl S.A. i 28,6 mln zł Karl Vögele AG) i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 38 proc., narastająco za okres styczeń – luty wyniosły około 399,5 mln zł (w tym 7,1 mln zł – eobuwie.pl S.A. i 67,3 mln PLN Karl Vögele AG) i były wyższe o 38 proc. w stosunku do roku 2018.

Przychody w kanale internetowym za luty 2019 wyniosły 79,8 mln zł (w tym 2,5 mln zł Karl Vögele AG i 2 mln zł DeeZee Sp. z o.o.) i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 79 proc., narastająco za okres styczeń – luty wyniosły 164,6 mln zł (w tym 4,1 mln zł Karl Vögele AG i 4,2 mln zł DeeZee Sp. z o.o.) i były wyższe o 60 proc. w stosunku do roku 2018.

Powierzchnia sklepów Grupy CCC na koniec lutego 2019 r. wyniosła 660 tys. mkw. (w tym 80 tys. mkw. Karl Vögele AG) i była wyższa o 37 proc. rok do roku.

CCC ma ponad 1,2 tys. sklepów

Grupa CCC jest najszybciej rozwijającą się firmą obuwniczą w Europie i jednocześnie największym producentem obuwia w tym regionie. CCC poprzez eobuwie.pl S.A. jest również liderem e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, w segmencie obuwia.

Grupa CCC posiada sieć blisko 1,2 tys. salonów i działa w 23 krajach w Europie i poza nią, w kanałach off-line i on-line. Produkty CCC i eobuwie.pl oferowane są w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Węgrzech, Bułgarii, Serbii, Rosji, Ukrainie, Rumunii, Litwie, Łotwie, Estonii, Mołdawii, Grecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwecji, jak również w Szwajcarii (przez sieć Vogele). Grupa CCC posiada własną fabrykę butów skórzanych w Polsce, zatrudnia ponad 14 tys. pracowników i rocznie sprzedaje około 50 mln par obuwia.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl